Заселення акваріуму

Яких рибок обрати для майбутнього акваріума? Вони такі різні, і їх так багато! Визначитися дійсно важко, але ж не можна придбати усіх.
Тут скороб добавимо калькулятор Blue Barbus розрахунку кількості акваріумних рибок
page.32Іноді питання заселення акваріума залишається актуальним навіть після його запуску! Так, далеко не всі, особливо початківці, здатні зробити вибір раз і назавжди. Після довгих скрутних часів запуску іноді хочеться внести у плани деякі зміни. Тим більше, що за час очікування прочитано стільки книжок, отримано стільки нової інформації.
Звичайно, в ідеалі акваріум не тільки облаштовується, але й купується для конкретних риб. Адже різним рибкам потрібний різний простір. Зазвичай, бажають спершу поселити когось простішого, але за час запуску входять у запал і почитають мріяти про великих і складних в утриманні риб. Або навпаки: хочуть спершу якого-небудь морського дракона, а побачивши, скільки тут клопоту, заспокоюються на барбусах.
Існує в акваріумістів відома формула розрахунку літража на потреби рибок: 1 см тіла рибки на 3 літри води. Здебільшого, це працює. Але зараз є такі примхливі рибки, яким потрібен об’єм набагато більший; також, якісне обладнання дозволяє часом перевищити норму заселення у кілька разів; деякі види рибок, що в природі мешкають у невеликих прісних водоймах, які до того ж пересихають у посушливий час, потребують значно меншого об’єму на «один см», ніж звичайні річкові. Отже, формулою можливо користуватися лише приблизно.

Розмір потрібно враховувати правильно, виходячи зі знань про конкретну рибу, а не загальної формули

Якщо ви бажаєте стати справжнім акваріумістом, пошук нової інформації про риб має стати вашим хобі. Можливо скористатися порадами фахівців: наші майстри радо надають їх усім, хто купує в нас рибок або щось для них. Якщо клієнт цього бажає, ми можемо самі підібрати склад рибок для конкретного акваріума. Цим наш магазин вигідно відрізняється від загального зоомагазина, одного з багатьох у мережі, де працюють продавці, які володіють касовим апаратом, але ніколи не цікавилися акваріумістикою. Єдине, про що вони пам’ятають: зарплатня залежить від виторгу. Купувати в них доречно лише якщо ви впевнені у своїх знаннях і не потребуєте спілкування з однодумцем.
Тож, скільки і яких мешканців можливо заселити у акваріум? Має значення абсолютно все, навіть форма ємності; потужність і набір обладнання; походження рибок і властивий їм спосіб життя. І однозначно: не сподівайтеся знайти таких рибок, за якими не потрібно буде доглядати.

Акваріум з дрібними рибками.

Дрібні рибки: як правильно підібрати

Аквариум с мелкими рыбками

Акваріум з дрібними рибками

Дрібними вважаються акваріумні рибки до 4 сантиметрів в довжину. Це – яскраві неони, кардинали; сюди ж відносимо расбор. Ємність акваріума для них повинна бути не менш ніж 10 л. на одну рибку рахується 1 літр водяного простору. Під час розрахунків з загальної ємності акваріума потрібно відняти шар грунту та порожнину вгорі.
Маленький акваріум з множиною дрібних рибок виглядає дуже гармонійно. Кількість їх виходячи з об’єму можливо трохи збільшити або зменшити. Чим більше в акваріумі живих рослин, тим більше може бути рибок і навпаки: якщо рослин мало або немає зовсім, норму води на живу одиницю варто збільшити до 1,5 літра.
До речі, до дрібних мешканців відносять равликів. Їхні потреби під час рахунків часто взагалі ігнорують.
Маленькі рибки – від 4 до 6 см. До таких відносять пецилій, ростомусів, гупі, які населяють в нашій країні більшість акваріумів. Також: барбуси, тернеції. Вони почуватимуться комфортно в акваріумі від 20 літрів. Одна така рибка орієнтовно займає 1,5 літра води. Але якщо зробити 2 або 2,5, рибкам від цього буде тільки краще. Якщо акваріум дуже великий, літрів на 400-500, можна брати на одну рибку 1 літр. Тобто, формула розрахунку доволі приблизна і залежить від багатьох параметрів.

Заселення акваріума дрібними рибками

Інша група рибок – до 10 см у довжину, але «тоненьких»: мечоносці, молінезії, конго, веселкові рибки, апістограми. Таким рибкам потрібне місце для плавання, тобто не тільки об’єм, але й довжина акваріума має значення. Бажано, аби акваріум мав довжину від 1 м. і більше. А от глибина та ширина можуть бути зовсім невеликі, у межах доречного, звісно. Саме цих рибок доцільно селити в акваріуми типу «картина», якщо взагалі вважати доцільним облаштування акваріума цього типу.
На одну рибку має бути в акваріумі не менш, ніж 3 літри води, а в об’ємі до 100 літрів – усі 5. Важливу роль грає поведінковий аспект: як рибки вживаються між собою, чи потрібно їм тікати чи ховатися; чи взагалі вони живуть зграйкою, чи тримаються поодинці і присутність сусідів сприймають вороже.

Золота середина

Заселение аквариума мелкими рыбками

Заселення акваріума дрібними рибками

Нарешті, ми дійшли до мирної рибки середнього розміру: від 10 до 20 см. До них ми зачислимо: скалярій, метисів, золотих рибок, гурамі, малабарських даніо. Якщо вам подобаються такі рибки, потрібно обирати акваріум від 50 літрів. Краще – до 200: там можна бути зібрати справжню різнобарвну колекцію.
Часто на малюнках можна побачити золоту рибку, що ледь уміщується у маленькому круглому акваріумі. Це – пропаганда насильства над тваринами. Рибка в таких умовах довго не житиме. До того ж, кругла поверхня подає зображення викривлено, тому милуватися природньою красою рибок навіть у дуже великому круглому акваріумі є проблематичним.
Велика принада середнього розміру мирних рибок полягає в тому, що вони дуже непогано вживаються між собою, і поселяти їх в акваріумі можна як вам завгодно. Правила стосовно їхнього підбору не дуже жорсткі.
Наприклад, можна поселити в 100 літрів пару скалярій, і вони, як то кажуть, «зроблять шоу». При цьому будуть дійсно щасливими. На 150 літрів можна вже запустити 2 пари, а на 200 – штук з десяток. Далі: 20 на 250, 60 на 500. Тобто, тенденція та сама, що і для дрібних рибок: чим більший акваріум, тим менший об’єм вдовольнить одну рибку. Але заселяти багато рибок зовсім не обов’язково: це виключно ваше бажання.
Така сама схема розрахунку ємності працює стосовно золотої рибки: на 100 літрів – 4 рибки, на 150 – 8 рибок, на 200 – 15 рибок, на 500 – хоч би й 50. Золоті рибки, як і скалярії, відносяться до «брудних» рибок. Золоті – через те, що дійсно мають багато виділень, і це треба пам’ятати, облаштовуючи для них акваріум:

  • Забезпечити гарну фільтрацію;
  • Бажано мати живі рослини;
  • Бажано не дуже щільно ставити декорації, аби прибирання не ускладнювалося ними.

Скалярії не те щоб нечупари, а скоріш навпаки – надто чутливі до азотного забруднення. У воді, в якій золоті рибки живуть-не тужать, скалярії почуваються мносно.
Інші рибки, такі як даніо, потребують менше уваги, і поселяти їх, відповідно, можливо у більшій кількості.
Лабіринтові рибки: гурамі, ляліуси тощо в природному середовищі мешкають у болотах з кислою брудною водою. В процесі еволюції вони набули додаткового дихального органу – лабіринту, що дозволяє їм за потреби користуватися атмосферним повітрям. Таких рибок селити в акваріум можна набагато густіше, якщо вам подобається така товчея.
Заселення акваріумівПівник – також лабіринтова рибка. У природі річки та дрібні струмочки, населені півниками, часто майже повністю пересихають, і бідолашні рибки залишаються жити у невеличкій калюжці. Здається, за таких умов півники мають володіти здатністю вживатися у ще більшому колективі. Але природа судила навпаки: постійна боротьба за існування змушує цих рибок ненавидіти своїх родичів. Двоє самців будуть боротися на смерть навіть тоді, як вони мають по 100 літрів на кожного: аби повітря без толку не витрачали… Ось таке складне життя.
Особливої уваги, на нашу думку, заслуговують цихліди. Дрібні види цих рибок ростуть до 10 см. Це такі як: чорнополоска, сейджик, цихліда-сонечко. Для пари цих риб потрібно мінімум 40 літрів води. Якщо бажаєте більше рибок – збільшуйте об’єм. Але деякі цихліди потребують більшого простору: наприклад, чорносмугаста цихлазома буде комфортно почуватися у 60 літрах на пару риб. В акваріум ємністю 100 літрів можна поселити дві пари, а в 150-літровий – аж до десятка риб. Додайте ще літрів 50 – і сміливо купуйте 20 цихлазом. Якщо до цихлід не підселяти інших риб, вони почнуть розмножуватися. Весільні ігри триватимуть до того часу, як в акваріумі не почнеться перенаселення. Тоді риби припинять спарюватися, поїдять ікру та мальків. Таким чином в акваріумі встановиться рівновага.
Окрему групу цихлід складають малавійські цихліди і та їхні найближчі родичі – цихліди озера Таньганіка. Утримують цих риб, як правило, в акваріумах в стилі «псевдоморе»:

  • Вони дуже своєрідні за зовнішністю, і їх легко прийняти за морських мешканців;
  • Риби активно риють грунт та висмикують живі рослини, отже, «псевдоморе» – найкращій варіант оформлення такого акваріума.

Ці риби вимагають акваріума не менш ніж на 150 літрів з великою кількістю кам’яних схованок. Риби відрізняються конфліктним характером, особливо це стосується самців. Переслідування стають такими надокучливими, що єдиною змогою вижити в замкненому просторі слабкіші особини завдячують своїм схованкам.
Чим більше малавійських цихлід у акваріумі, тим легше вони співіснують: домінантний самець у такому разі розпорошує свою увагу на більшу кількість супротивників. Якщо двоє самців не поступаються один одному, вони ділять територію і дотримуються кордонів. Самиць також поділяють між собою і контролюють їх, аби не тікали. Взагалі, малавійські цихліди цікаві саме можливістю спостерігати за розвитком стосунків у зграї.

Великі риби і їхні вимоги до об’єму

Нарешті, поговоримо про великих риб. До них ми відносимо тих, чия довжина досягає 30 см і більше. В аматорських акваріумах вони – не часті гості: утримувати акваріум на півтони може собі дозволити не кожен, враховуючи, що й набір обладнання для нього буде відповідний.
Великі риби в акваріумі – це акари, деякі види цихлазом, астронотуси, ктенопоми, піраньї, дімідохроміси тощо. Мінімальний розмір акваріума для них – 250 літрів на пару або дві. В акваріумі на 500 літрів їх може бути 10 – це максимально, але краще менше.
aqa.ru-20060919161856Фанати великих риб часто віддають перевагу діскусам. Ці фантастичні риби вимагають 50 літрів на голову. Для пари потрібно 100 літрів, але краще – 200. Діскуси дуже вередливі і потребують невсипущого нагляду.
Серед великих риб є справжні акваріумні гіганти: аравана, індійський ніж, змієголов, кларієвий сом, фловер хорн. На пару цих велетнів потрібно від 500 літрів води. У середньому доросла особина досягає 50 см у довжину, тому для того, щоб вона могла хоч якось рухатися в акваріумі, бажано, аби він мав у довжину метри три.

Знайомтеся з рибами раніше, ніж «припишете» їх у своєму акваріумі

Для того, щоб грамотно заселити акваріум, потрібні грунтовні знання. Підбір рибок – важливий етап формування акваріумної екосистеми. Необхідно враховувати і режим харчування майбутніх сусідів, і вимоги до води, і поведінку. В нашому інтернет-магазині ви можете отримати грунтовну відповідь на будь-яке питання стосовно рибок, а також купити їх. Ми виконуємо на замовлення запуск акваріума, створюємо акваріуми «під ключ», а також допомагаємо заселяти акваріуми. В нас завжди великий вибір рибок.
Якщо у вас є якісь питання – дзвоніть за телефонами на сайті.