Робити усе самому – у цьому э певний шик. Але що, як часу немає, а гарний акваріум ну дуже хочеться мати? Не варто непокоїтися: віддайте запуск до рук фахівців, а самі – лише насолоджуйтесь. Не варто комплексувати з приводу того , що акваріум запускали не ви: якщо акваріумістика дійсно стане хобі вашого життя, у вас буде ще не один акваріум і не один запуск. Поки що просто сприймайте це як стажування, адже ви за всім наглядатимете.
zapusk_akvariumaНа жаль, більшість тих, хто самотужки намагається опанувати мистецтво створення підводних куточків, кидає цю справу. Найчастіше це відбувається тому, що початківці відразу прагнуть створити професійний акваріум і завести рідкісних, примхливих рибок. Не треба. Почніть із простого: прісний акваріум, невибагливі рибки та рослини. Якщо постаратися, докласти зусиль і фантазії, вийде теж дуже непогано. На перший час навіть такий простий акваріум зможе забезпечити вам гамму гострих відчутів, проблем та несподіванок. Потім заведете ще один – більший и оригінальніший.
Але якщо ви відразу хочете щось особливе, краще не ризикуйте та довірити справу фахівцям.

Як ви яхту назвете – так вона и плистиме

Помутнение аквариума может быть следствием неправильного запуска

Замутнення акваріуму може бути наслідком неправильного запуска

Причина проблем з акваріумом часто-густо криється саме у неправильному запуску. Запуск акваріума – справа тонка, як кажуть. Тим більше, якщо ви проводите її вперше. Тим більше, якщо акваріум малий, а рибки в ньому – рідкісні.
Новачки занурюються в акваріумістику стримголов, не зібравши досить відомостей про риб, обладнання та воду, сподіваючись виграти завдяки самому бойовому настрою. Це далеко не завжди вдається. Раптом починаються проблеми, боротьба з якими виявляється надмірним тягарем. Акваріуміст раз за разом підмінює воду, змінює рибок, але проблема знову і знову проявляється в тому самому місці, і навіть стає ще помітнішою.
Тож, якщо ви не хочете бути одним з тих, хто не витримав і покинув, то або:

  • Перш ніж зважитися на купівлю акваріуму, читайте, читайте і ще раз читайте;
  • Замовляйте акваріум під ключ, або, принаймні, професійний запуск.

Акваріум, безперечно, є цікавим і захоплюючим хобі. Але дехто хоче просто дивитися. Саме для них і пропонується у тому числі послуга «запуск акваріума».

Як відбувається запуск

Услуга по запуску акваріума користується прихильністю замовників. Особливо, коли мова йде про акваріуми у приміщеннях суспільного використання: офісах, рестораціях, а також екзотичні великі акваріуми з складним населенням – примхливими рибками, розкішними, але вередливими рослинами. Наприклад, заходить до нас людина, яка акваріумами ніколи раніше не цікавилася і не займалася, і каже, що бажає мати акваріум з дискусами. Але діскуси – риби дуже складні, хворобливі, перебірливі. І те, що вони вам подобаються, їх не надихає. У новому акваріумі вони взагалі не люблять жити: для них стара вода більш бажана. Тут, звичайно, без професіонального досвіду не обійтися.
Переступаючи поріг салону аквадизайну, ви звичайно очікуєте побачити щось дивовижне. В нашому офісі постійно проходять випробування кілька акваріумів, замовлених «під ключ», тож, подивитися є на що. Але варто усвідомити, що запуск акваріуму, тим більше – складного, це справа не одного дня. Старт можливо дещо прискорити завдяки використанню професійного обладнання та різних добавок, але миттєвого рішення не існує.

Випробування технічних пристроїв

креветочникЗапуск акваріума складається з кількох етапів. Спершу ми перевіряємо і підключаємо обладнання. Коли ви вже купили акваріум, кришку та все начиння, приблизно вибрали модель оформлення, можна братися до конкретики. Отже, випробування техніки.
Акваріумне обладнання створене для того, щоб координувати важливі параметри клімату та води. Завдяки йому атмосфера в акваріумі за своїми якісними показниками наближається до такої в природніх водоймах. Тому техніку важливо підібрати правильно.
Наприклад, фільтрація є необхідною, бо інакше рибки можуть отруїтися продуктами розкладу власних екскрементів. Але якщо фільтр ганятиме воду надто сильно, користі в цьому не буде, тільки рибки постійно перебуватимуть у напрузі. До речі, в нас у продажу є непоганих асортимент фільтрів та іншого обладнання, що різниться не ціною та якістю (і цим також, звичайно) але й робочими показниками. Тобто, ми підтримуємо такий запас, щоб з нього можна було вибрати обладнання для будь-якого типу акваріума. Завдяки порадам досвідчених акваріумістів, ви зможете підібрати обладнання, використання якого доцільно саме для вашого акваріума.
Іноді в акваріум купують надто багато гаджетів, які тільки місце займають, витрачають енергію та створюють зайві шуми. Це також підхід невірний. Не треба купувати «всього по одному»: жодному акваріуму «все» непотрібне. Прісному акваріуму не потрібна піноутворююча колонка; акваріуму з гупі – аєратор, коли вже є фільтр, і таке інше. Обладнання підбирається виходячи з літража і подальшого заселення.

Вода та грунт

EXIF JPEGПісля випробування техніки та встановлення її на постійне місце приходить черга води та грунту. Грунт перш за все підбирається з врахуванням вимог майбутніх рибок та рослин, а вже потім – з міркувань декоративності. Деякі рибки, наприклад, малавійські цихліди, просіюють грунт через зябра. Якщо ви покладете їм мармурову крихту, то не забувайте підсадити кілька барбусів – через місяць хоч вони залишаться з вами. Тим рибкам, які риють грунт носом, також потрібно покласти щось м’якіше: пісок, наприклад. Деякім рибкам все одно – вони грунту не чіпають, тому сипте, що хочте, аби тільки воно не було токсичне. До речі, рослини, якщо для вас має значення, які вони саме будуть у вашому акваріумі, теж мають свої, ще більш детальні побажання стосовно грунту, які враховувати необхідно вже на етапі запуску.
До води теж є певні вимоги. Її потрібно підготувати, довести до потрібних параметрів, протестувати на наявність розчинених солей, мінералів, тощо. Коли ви купуєте рибок, слід спершу вивчати їхній опис: про параметри води там обов’язково має бути зазначено.

Мікроскопічні помічники

Так ми лагідно іменуємо бактерії, що живуть та «працюють» в акваріумі. Вони виконують важливу місію – біологічне очищення води. Живуть ці маленькі корисні істоти в грунті та у фільтруючому наповнювачі. Вони переробляють токсичні хімічні сполуки, що утворюються внаслідок окислення продуктів життєдіяльності риб, у нешкідливі і навіть корисні речовини, що згодом поглинаються вищіми рослинами.
Сучасні технології прискорення запуску працюють саме завдяки використанню потенціалу корисних акваріумних бактерій. В акваріум разом з грунтом штучно вносять їхні штами. До речі, правильне населення бактеріальною флорою у майбутньому унебезпечить від появи водоростей.

Вчіть, діточки, хімію

ed54401299
Робота з акваріумом, особливо на етапі запуску, потребує грунтовних знань в галузі природознавства: хімії, біології, екології. Ці знання мають тут суто практичне значення. Їхня нестача є причиною багатьох проблем та зайвих затрат. Тому що людина ніби і бачить, що щось не так, а що саме і як його виправити здогадатися не може, бо не володіє елементарними відомостями.
Ватро приділити час вивченню хімії. Не студіювати шкільні прідручники – там багато чого подається в загальному, що не можна ніде використати. Але в монографіях і просто навчальних посібниках з акваріумістики є багато цікавого та корисного. А якщо в вас немає на це часу, або ви погано сприймаєте друковану інформацію, зверніться до наших майстрів – вони самі запустять акваріум і по сумісництву проведуть коротенький лікбез – найголовніше. А тоді вже ви зможете милуватися рибками, рослинами та улітками у цілком спокійному і доглянутому акваріумі і поволі занурюватися у акваріумну науку.

Правильний запуск – залог тривалого балансу

img13Зазвичай, коли ви замовляєте виготовлення акваріума, у вартість послуги враховано доставку та встановлення. Іноді буває і без цього – коли ви просто купуєте ємність у магазині або на ринку. Тоді варто запросити спеціалістів. Майстер з аквадизайну допоможе підібрати для акваріума правильне розташування у приміщенні, узгодити його з рештою інтер’єру. Саме встановлення акваріума також потребує ретельності: якщо поверхня не рівна, або має дефекти, це може в подальшому стати причиною неправильної роботи обладнання, появи дисбалансу та навіть тріщин.
Не кожна тумбочка або стіл підходять для встановлення акваріума:

  1. Акваріум з усім начинням дуже важкий, і слабкі неякісні меблі його просто не витримають;
  2. Якщо поверхня нерівна, можна спровокувати появу тріщин у дні;
  3. Якщо поверхня має нахил, це спричинить до неправильного розподілу води в акваріумі, і тоді в ньому з’являться зони тепла та холоду, зони, недосяжні для фільтра та інше.

Для акваріума краще за все купити спеціальну підставку або тумбочку. Останній варіант кращій: всередині тумби знайдеться місце для зберігання корму, інвентарю, добрив; вміститься зовнішнє обладнання. Сюди можна вивести розподільник струму: про це також потрібно подбати, оскільки акваріумне обладнання працює від розеток.
Ні в якому разі на скло не повинне потрапляти пряме сонячне випромінювання – це може стати причиною розмноження водоростей, які полюбляють ультрафіолет. У зимовий період, коли сонце нижче, акваріум вдень варто прикривати від нього.
На тумбу під акваріум кладуть м’яку підстилку, аби вирівняти найдрібніші дефекти поверхні та правильно розподілити вагу. Це може бути спеціальна дорога підстилка, що є у продажу в зоомагазинах, або просто лист пінопласту чи войлоку.
Взагалі з точки зору біології запуск акваріуму є дуже важливим етапом становлення системи. Це щось на зразок внутрішньоутробної стадії, коли все начебто є, але одним цілим може стати або не стати. Нормальна здатність до функціонування акваріума у подальшому закладається саме під час запуску.
В біосистему акваріума включено безліч об’єктів. Всі вони мають працювати узгоджено. Потрібно аби встановився кругообіг речовин, і встановився саме правильно. Тоді вже можна включати в систему тварин. Але якщо баланс надто молодий і нетривкий, поява в ньому великих гравців може стати фатальною для всієї системи.

Добір мешканців

Заселення акваріума рибками, що їх обрав замовник, відбувається в останню чергу. Коли баланс в акваріумі вже встановився і система стала більш менш сталою. Зазвичай всі клопоти по встановленню рівноваги відлякують початківців. Коли акваріум вперше замутнюється, їм здається, що щось пішло не так, і вони зливають воду. Але з новою водою відбувається те саме.
Не варто хвилюватися: замутнення води – це цілком нормально. З часом це пройде. Встановиться рівновага і вода стане прозорою. Для прискорення процесу варто впустити равликів. Вони налагодять клімат за кілька днів або тиждень. Готова акваріумна вода має бути прозорою, злегка жовтуватою.
Ті, хто замовляють запуск в нас, не обтяжують себе зайвими клопотами. Хоча, в цих випробуваннях теж є дещо особливе, щось таке, що допомагає полюбити свій акваріум.

Акваріум з дискусами

Запуск акваріумів руками фахівців
Як правило, до фахівців звертаються, коли потрібно облаштувати великий офісний акваріум. У хатньому ви можете спробувати самі. А якщо щось піде не так – звертайтеся до наших майстрів по грамотну консультацію. Дзвоніть за телефонами, що зазначені на сайті. Разом в нас все вийде!

В основному, професійного запуску вимагають великі офісні акваріуми або взагалі великі акваріуми, наприклад із золотими рибками або дискусами. Морські акваріуми взагалі окрема тема. У домашньому акваріумі, якщо у вас достатньо часу та терпіння, можете здійснити запуск і самі. А якщо досвіду все ж таки не вистачить, якщо виникнуть питання, ви завжди можете отримати консультації з акваріумів у наших експертів. Телефонуйте за телефонами, вказаними на сайті. І нехай у вас все виходить!