Бажання завести акваріум часто виникає в людей, які люблять тварин, але не схильні обтяжувати себе систематичним виконанням обов’язків на кшалт вигулу, вичісування та іншого. На жаль, їхні сподівання не справджуються, оскільки доглядати рибок в акваріумі не легше, а в дечому навіть складніше, ніж собак чи котів.
Часто акваріум взагалі купують у якості гарного предмету інтер’єру, не замислюючись над тим, що мати декоративну цінність може лише доглянутий акваріум.
Акваріум потрібно систематично чистити, пильнувати, або вода не псувалася, не застоювалася; турбуватися про якість корму: деякі види рибок, особливо великі, яскраві, екзотичні не можуть постійно споживати лише готові корми – вони потребують натуральної їжі, іноді – так само екзотичної: черв’яків певних видів, живих ракоподібніх та дрібних рибок. Крім цього, іноді риби також хворіють.
 Однак, якщо ви все-таки вирішили купити акваріум, треба додержувати деяких правил, що допоможе уникнути у майбутньому багатьох проблем.  

Обираємо акваріум

Розмір акваріума

Здається, що великий акваріум потребує багатьох турбот, а маленький – відповідно менше. Але все відбувається навпаки: догляд і розмір зворотньо пропорційні. Маленька ємність швидше забруднюється рибами, рештками корму, відумершими листками рослин; у великому об’ємі баланс зберігається довше. У великому акваріумі легше створити необхідні для конкретного виду риб умови; різниця температур між поверхнею та низовими шарами, між обігрівачем та віддаленими куточками буде не такою помітною. Нарешті, у великому об’ємі є більше кісню і простору.

Обираємо акваріум

Форма акваріума

Вибір форми акваріума залежить від деяких факторів:

  • Він має бути комфортним для риб;
  • Доступним для догляду;
  • Органічним у інтер’єрі.

Найбільш оптимальна форма – прямокутна: у ній рибки будуть завжди помітні, як на моніторі; догляд такого акваірума здійснювати легше, обладнання теж розміщувати простіше.

Обираємо акваріум

Тип акваріума

Загалом усі акваріуми поділяються на прісні та морські. Початківцям морські акваріуми заводити не бажано, тому що вони потребують набагато більш пильного та вмілого догляду ніж прісні. Щодо останніх, то, якщо заселити їх невибагливими, широко розповсюдженими рибками, на зразок барбусів, гурамі або гуппі, то доглядати їх зможе навіть дитина. Окрім самої «банки», як іноді називають акваріум, потрібно також придбати певне обладнання: освітлювальні прилади, терморегулятор та аєратор або фільтр. Набір залежатиме від того, яких саме рибок ви заведете. Перераховані вище стійкі види можуть, наприклад, обходитися і без підігріву: вони чудово почуваються при кімнатній температурі. Аєрація теж потрібна не всім і не завжди. А от фільтр дійсно необхідно купити.

Що стосується примхливих екзотичних рибок, то починати з них не варто: вони і дорогі, і хворобливі, і перебірливі. Але якщо ви заводите акваріум навмисне заради якоїсь гібридної красуні – принаймні, проконсультуйтеся щодо її утримання в професійних акваріумістів, або ще краще, хоча б на перший час, поки не навчитеся її доглядати, замовте в нас послугу «обслуговування акваріума».