Психологи стверджують, що представники флори і фауни в домі компенсують нам ті емоції, яких не вистачає у спілкуванні з людьми. Значення має не тільки саме спостереження, але й необхідність висловлювати піклування. Це робить стосунки між господарями та їхніми хатніми улюбленцями гармонійними та корисними для обох сторін.
Звичайно, турбота про акваріум не обмежується спостеріганням та годівлею. Потрібно ще стежити за параметрами води, чистити скло, сифонити грунт. В зайнятої на роботі людини після цього всього, напевне, вже не залишиться часу на той самий релакс, заради якого вона придбала акваріум.
Аби уникнути такого патового становища можливо використати простий вихід, винайдення якого перетворило зграю диких мавп на людське суспільство – перекласти роботу на чужі плечі, а собі лишити тільки задоволення. Користуйтеся послугою “догляд за акваріумами” і почувайтеся людиною!
Давайте більш детально розберемося, що має входити в послугу догляду за акваріумом. В нас все відбувається саме так.
Проверка аквариума
Перевірка акваріума
№1: перевірка системи життєзабезпечення
Це не про космічний корабель. Але для акваріума і його мешканців наш суходіл – неприродне середовище для існування. Вони тут не вдома. Всередині акваріума створюється інша, водна атмосфера. Вона не така замкнена, як космічний корабель, але також достатньо відмінна від усього, що її оточує. Головною частиною цієї системи є акваріумне обладнання, що забезпечує фільтрацію води та насичення киснем. Власне, як не орбітальній станції.
Стежимо за якістю
Стежимо за якістю води
Вода не завжди скрізь однакова. Деяким рибкам подобається одна вода, іншим – інша. Хтось з радістю плаває у жорсткій воді, а інші воліють мати середовище пом’якше. Підтримувати параметри води, необхідні для того чи іншого виду риб, що існують в акваріумі, потрібно постійно. Інакше доведеться змінити населення. Прямувати до встановлення саме цих параметрів в ідеалі потрібно від самого запуску.
Справжній фахівець може визначити негаразди з параметрами води вже завдяки спостереженню за поведінкою риб. Якщо ви не володієте такими навичками, можете скористатися тестовими наборами, що продаються у зоологічних крамницях. Але навіть тестами потрібно вміти користуватися. Принаймні, варто прочитати інструкцію. Взагалі, стаючи власником акваріума, потрібно відновити базові знання з хімії та біології. Інакше своїми випробуваннями ви ризикуєте поховати рибок навіки.
Підмінюємо акваріумну воду
Кожному акваріуму потрібні підміни води. Найпотужніше та найефективніше обладнання не позбавить необхідності періодично її оновлювати. Свіжа вода повинна потрапляти в акваріум періодично у визначеній кількості.
Перед тим, як налити воду в акваріум, її потрібно відстояти протягом доби. І ідеалі її потрібно ще й довести до тих параметрів, які є в акваріумі. Але це, звичайно, робиться за допомогою спеціального обладнання, якого немає вдома в кожного власника акваріума: ще один привід доручити роботу з акваріумом фахівцям.
Зазвичай, воду підмінюють раз або два на тиждень. Все залежить від об’єму акваріума, а також від потреб рибок, що у ньому живуть. Неперебірливі гуппі та мечоносці можуть жити в одній воді по місяцю, хоч це і не буде комфортно. А от примхливим дискусам або цихлідам потрібна постійна увага власника.
Чистка обладнання та декорацій
Яке обладнання частіше потребує чищення? Звичайно, це фільтр. Чистка фільтра проводиться з періодичністю, що вказана в інструкції по експлуатації. Загалом, це залежить від того, наскільки він навантажений, наскільки високі вимоги мають до чистоти води мешканці акваріума та рослини, і від конструкції фільтра.
Фільтр повинен працювати безперервно. Його вимикають на час прибирання – і все. Якщо постійно просушувати фільтр, там зникнуть бактерії, що турбуються про очищення води. Бактерії починають гинути у фільтрі, якщо він не працює більше 45 хвилин.
Погано прочищений фільтр працює з меншою потужністю і може не впоратися з доглядом за акваріумом. Порушення нітритного циклу відразу заявить про себе замутненням води, появою брудного осаду на грунті, пожовкненням рослин та припиненням їхнього росту.
Чищення декорацій проводиться з появою необхідності. Коли вони вкриваються осадом, їх потрібно почистити. Зелені водорості видалити важче – тут знадобиться жорстка щітка. Є і спеціальні хімічні препарати для очищення декорацій, завдяки яким їх можливо навіть не виймати з акваріума. Це зручно, якщо ми маємо справу з багатоплановими закріпленими декораціями або тримірним фоном.
Сифонимо грунт
На грунті накопичується детрит. Його потрібно видалити. Це робиться сифоном. Захід технічно не складний, але досить довготривалий та нудний. До того ж, чистка грунту призводить до забруднення кімнати навколо акваріума: як би ви не старалися, певна частина води опиниться ззовні. В середньому грунт сифонять раз у півроку – рік. В деяких акваріумах – раз у кілька місяців. Частіше це робити немає сенсу.
Обладнання для сифонення просте і продається скрізь. Коштує дуже помірно. Взагалі, навчитися сифонити грунт неважко, але на це потрібно виділити час.
Чищення скла
Скло в акваріумі потрібно чистити. Не тільки ззовні, але й з середини. Це – необхідна частина догляду за акваріумом.
У прямокутних акваріумах почистити скло неважко. Але акваріуми із гнутим скло можуть становити проблему. В будь-якому разі, вони мають бути чисті. Інакше – який сенс мати акваріум, якщо нічого у ньому не бачити?
Не всі рослини можуть рости у конкретному акваріумі. Деяким подобається атмосфера, що склалася, деякі починають занепадати. Кожна рослина, особливо рідкісна, потребує певних умов, що включають і температуру, і параметри води, і освітлення. Якщо їх не дотримуватися – вона не ростиме.
Не потрібно дозволяти рослинам рости, як заманеться. В такому разі більш витривалі поступово витіснять примхливі, займуть весь акваріум та перетворять його на трав’яний ліс. Обрізка рослин корисна з трьох причин:
- Вона пожвавлює ріст та оновлення листків;
- Дозволяє підтримувати первісне культурне планування акваріума;
- Нарешті – шляхом обрізки можливо отримати нові саджанці.
Годування
Нагодувати рибок – це приємно та нескладно, з цим з задоволенням впорається навіть дитина. Але харчування повинне буде збалансоване, корисне, поживне, помірне.
Перекорм рибок – одна з розповсюджених проблем в акваріумі. Але як визначити, скільки корму потрібно? В цілому, зазвичай рибки мають здатність з’їдати більше, ніж їм потрібно для підтримання життєдіяльності. Тому їх доводиться обмежувати. Рибки повинні з’їдати корми протягом 2-5 хвилин. Якщо годування триває довше – імовірно, ви даєте забагато корму. Також про перекорм свідчить поява на грунті брудного бурого осаду – це залишки корму, що не доїли рибки. Мутна водна також може свідчити про перекорм. Спробуйте скоротити порцію: якщо вода стане прозорою – ви вгадали; якщо когось з’їли – не вгадали.
Іноді навіть досить мирні рибки поводяться як хижаки, якщо їм загрожує голод. Інші – об’їдають рослини. Але кілька розвантажувальних днів на місяць не завадять нікому.
Рибок зазвичай годують два рази на день; менш примхливих – один раз; популярних – можна і не кожен день. Але про різмаїття кормів треба дбати навіть власникам самих простеньких рибок.Хімія для акваріума
Якщо визначена необхідність підживлення рослин, у воду додаються добрива. Це не завжди потрібне. Але чарівні тропічні рослини майже не можуть обходитися без такої підтримки.
Сипати або капати у воду хімію потрібно розумно, дуже дозовано. Все, що зайве – те шкідливе. Зовнішній вид рослин є показником того, чи потрібні добрива, чи ні, і які саме. З досвідом кожен акваріуміст, що цікавиться культивуванням рослин, починає розуміти їхню мову і знає, що коли доливати. На перших порах доцільно консультуватися з фахівцями.
Коли ми доглядаємо акваріум систематично, то користуємося добривами по мірі необхідності. Їхня вартість включена у ціну послуги. Також корми для риб.Заміна обладнання
Заміна обладнання та його частин, наприклад, ламп – це єдине, за що доведеться доплачувати. Проводити заміну або ремонт потрібно якнайшвидше, оскільки за браком обладнання рівновага у акваріумній системі швидко порушується.
Також, якщо проблеми будуть викликані невчасним ремонтом техніки, ми не беремо на себе відповідальність за них, не лікуємо рибок і не замінюємо їх. Якщо обладнання у нормі, а сталася неприємність – це наша відповідальність.
Як часто потрібно чистити акваріум?
Чистка акваріума – захід не дуже частий. Періодичність залежить від багатьох факторів, як контрольованих: видовий склад риб, рослин, об’єм акваріума, так і не контрольованих: стан водогону тощо.
В нашому магазині ви можете замовити систематичний догляд за акваріумом або одноразовий. Деталі обговорюються особисто. Чистка акваріума – процес тривалий, особливо, якщо вона робиться не системно. Заощадити свій час та нерви можливо, якщо звернутися по допомогу до наших акваріумістів.
До лав наших клієнтів входять як власник хатніх акваріумів, так юридичні особи, що утримують риб у офісах та приймальнях. Ми доглядаємо кожен за певною схемою, що визначається у спілкуванні з замовником.
Професійна чистка та догляд за акваріумом – найпопулярніші з наших послуг. Досвід утримання акваріумів підказує багатьом, що краще позбутися брудної роботи і залишити для себе лише медитацію та годування.