Практично кожен акваріуміст був свідком того, як прекрасний підводний світ в один момент перетворювався в болото з цвілою водою. Цей процес особливо актуальний влітку. Потрібно розібратися з-за чого відбувається цвітіння штучного водоймища і як уникнути його.Для літнього періоду характерні високі кімнатні температури і велика кількість сонячних променів, які прискорюють процес цвітіння.

Акваріумні бунт – як цвіте вода?

Важливо враховувати, що кругообіг в воді створюють не тільки рибки, але і невидимі частинки – мікроорганізми. Вони активно впливають на біологічну рівновагу в водному середовищі. Якщо вони справляються зі своїм завданням по переробці залишків корму, виділення мешканців акваріуму, вода в акваріумі залишається чистою протягом тривалого часу. В іншому випадку, через порушення природного кругообігу в водному середовищі починають рости водорості.

У процесі утворень нитчастих водоростей ви помітите, що дно акваріума дуже швидко покривається килимом з цих неприємних рослин, які забруднюють воду і «фарбують» її в зелений колір. Несприятливі організми відповідного кольору практично повністю заповнюють водний простір. Спостерігати цей процес можна в будь-який час року, проте швидше активізується влітку під впливом природних променів.

Цвітіння води - особливості мікросвіту

Як довго будуть страждати рибки?

Як довго вода буде цвісти залежить від наявності факторів, які створюють сприятливі умови для цього процесу. До них можна віднести:

 • забруднення грунту, за допомогою якого утворюється кисла реакція середовища;
 • надмірна кількість світла. По суті, цвітіння може тривати нескінченно. Це може призвести до повного краху водного середовища, яку заповнять водорості і згубні мікроорганізми. Весь світ акваріума просто загине.

  Як допомогти жителям мікросвіту?

  Для підтримки стабільності середовища необхідно виконувати прості процедури. Візьміть на замітку, дорогі акваріумісти:

  • міняйте раз в два тижні п’яту частину води в акваріумі;
  • за допомогою акваріумного шланга необхідно періодично чистити грунтове дно;
  • позбавляйтеся від нальоту на стінках вручну або ж за допомогою склоочисника;
  • додавайте спеціальні добавки, щоб не допустити формування нитчастих водоростей. Цвітіння води - особливості мікросвіту

   Щоб ваші рибки росли і акти вно розвивалися, необхідно створити умови для акваріумного середовища. Подбайте про своїх жителів сьогодні, щоб завтра квітуча вода не позначилася на їх самопочутті.

   https://posejdon.kiev.ua/wp-content/uploads/83986.jpg Чистий акваріум [/ caption]