До майстрів з ремонту акваріумного обладнання звертаються з різними проблемами. Де ремонт акваріумного обладнання найчастіше трапляється таке:
Ремонт акваріумного обладнання: зламався компресор
Найбільш часто з вібраційними компресорами звертаються до нас через підвищений рівень шуму від роботи пристрою. Що цікаво: новий компресор робив нормально, а з часом почав галасувати. Іноді це трапляється вже через кілька тижнів або місяців після купівлі. Тобто, термін експлуатації ще не вичерпався.
Клапан
Зазвичай, проблема знаходиться біля клапанів: десь вони забруднилися, у них застрягла тверда часточка, того і шумить. Але шум – це лише зовнішній бік проблеми. Забруднений компресор працює гірше, не виконує покладеного на нього обов’язку. Таке трапляється доволі часто з дешевими компресорами китайського виробництва. Нажаль, в більшості випадків нічого зробити неможливо.
Якщо ви не дуже добре розумієтеся на технічних пристроях, краще не розбирати компресор самостійно. Якась деталька випаде, і ви не знатимете, звідки. Краще звернутися до майстерні з ремонту акваріумного обладнання. Якщо казати щиро, то набагато легше полагодити просто поламану техніку, ніж ту, яку вже намагався лагодити хтось нетямущий. Особливо це стосується обладнання для акваріума, де повинна зберігатися герметизація. Коли ви розбираєте пристрій наобум, можливо пошкодити його так, що потім вже не зберете. Адже він працює у воді під струмом, і порушення герметизації дуже небезпечне.
Тож беріться до справи власноруч тільки тоді, як почуваєтеся впевненим майстром. Якщо ви ладні ризикнути, то хоча б вимкніть пристрій з розетки. Далі розбираємо компресор, з неї витягаємо клапани. Іноді вони приклеєні – це ускладнює розборку. В такому випадку потрібно відкрити один бік корпуса камери.
Далі відбувається чистка. Користуємося наявними засобами, наприклад, ватними тампонами. Тампон змочуємо спиртом або одеколоном, обережно витираємо клапани, також місця їхнього з’єднання, канали воздуховідводу. Бруд потрібно прибирати легкими рухами, без зайвого тиску. Не бажано застосовувати інші розчинники, крім спирту та одеколону – ніяких миючих засобів.
Мембрана
Є ще одна причина, яка примушує компресор шуміти: порвана мембрана насоса або надірвана. Мембрану можливо лише замінити.
Пластик

Компресор забезпечує подачу кисню
Іноді під час роботи пристрою можна почути не лише шум, але й тріск. Це означає, що поверхня пластикових деталей виробилася. Частіше мова йде про ту частину, що втримує магніт та рухливі якорі. Тут також пристрій потрібно буде розібрати. Вийняти з корпуса пошкоджену деталь.
Вони не паяються. Якщо є змінні деталі від виробника, то міняємо. Якщо немає, то компрессор викидається і купується повністю новий.
Ще раз нагадаємо, що ремонтувати акваріумну електрику потрібно дуже обережно. Ні в якому разі не починайте розбирати корпус, коли обладнання увімкнене. Не тестуйте його в розібраному вигляді або без води.
Взагалі іноді простіше просто придбати нове обладнання. Звичайно, воно не дешеве. Але часто зібране так, що розібрати а потім зібрати його назад і зберегти герметичність просто неможливо. Особливо це стосується моделей економ класу.
Більш дорога техніка зазвичай піддається ремонту, але поводитися з нею потрібно зі знанням справи. Ми ремонтуємо обладнання, кришку і її начиння, даємо гарантію на роботу. В нас – великий досвід. Тож, можна бути впевненим, що в нас відремонтувати пристрій напевне вийде краще, без образ.
В нашій майстерні ми працюємо з виготовленням акваріумів, встановленням, запуском; виготовляємо акваріумні кришки, монтуємо акваріумні системи. Отже, розуміємося на роботі з усіх боків. Тож, сміливо приносьте ваше поламане акваріумне обладнання – якщо його можна врятувати, ми це зробимо.
Ремонт акваріумного обладнання: проблеми у фільтрі
Фільтр в акваріумі – річ життєво необхідна. Це немов би пилосос, що працює в режимі “non stop”. Фільтр для акваріума купити неважко. Вони продаються скрізь. Правда не всі працюють, як потрібно. Обрати складно, а купити – ні. Але фільтри невисокої якості швидко ламаються. Повернути їм функціонал практично неможливо. Якісні фільтри – інша річ: вони можуть підлягати ремонту.
Яка функція фільтру? Він допомагає виводити з води шкідливі азотні сполуки, що утворюються внаслідок життєдіяльності риб. Раніше, коли фільтрів ще не було, все робили самі акваріумісти: підмінювали воду, чистили часто грунт. Роботи було багато, а зусиль вистачало лише на утримання найневибагливіших рибок.
Тепер завдяки фільтрації воду підмінюють рідше, а грунт чистять лише час від часу. Якщо фільтр вийшов з ладу, доведеться на певний час повернутися до традицій пращурів.
Типи фільтрації

Зовнішній фільтр
Фільтри відрізняються за типом очистки:
- Механічні;
- Хімічні;
- Біологічні.
За розташування стосовно акваріума: зовнішні та внутрішні. Розібратися у роботі зовнішнього фільтра дещо легше, тому ми зосередимо увагу саме на ньому. Проблема – фільтр не прокачує воду. Яка може бути причина? Частіше зустрічаються кілька варіантів проблеми:
- Вади електропостачання: банально, але буває часто. Можливо, десь просто не проходить ток, потрібно перевірити проводку;
- Фільтр заблоковано: там застрягли часточки грунту, дрібні камінці, мушлі або равлик;
- Можливо, пошкоджено ротор – так само камінцем. З цим неважко впоратися – ротор можливо просто замінити. Але ні в якому разі не можна роздивлятися, що як працює, коли кормпус фільтра вікритий;
- Якщо проблема не в роторі, не в живленні, не у клапанах, то, можливо, у фільтрі немає води? Се може статися, якщо ви самі чистили фільтр, а потім не додержали правил його підключення: спершу наповнити водою через спеціальний отвір, використати насос з швидким запуском, і тоді підключити до струму. До кожної моделі фільтра додається інструкція по запуску, що може відрізнятися у певних нюансах;
- Неправильно поставлений ротор: замінити – замінили, а встановили погано. Наприклад, поламана виявилася роторна вісь. Потрібно зняти “голову” та знову встановити, дбайливо перевіряючи усі з’єднання. Якщо десь виявиться нестача деталі або її частки – доведеться замінити.
Трохи теорії про фільтри
Ціла купа проблем з фільтрацією визначається власниками як “фільтр почав гірше працювати”. Тобто, знизилася потужність. Ф якщо фільтр не має потрібної потужності, він не забезпечує дотримання в акваріумі балансу азотних сполук. Потрібно втручання.
Причин, що не дають змогу фільтру працювати на повну потужність, може бути багато:
- Обдивіться клапани та запорні ричажки (що там є конкретно у вашій моделі): можливо, вони не повністю відчинені? Ричажки не перейшли у положення “відчинено”? або вони забруднилися? Тоді проблему можна вирішити за допомогою чищення йоршиком. Під час чищення крани мають бути повністю відчинені, ричажки встановлені у положення “відчинено”. Інакше ви можете що-небудь пошкодити;
- Далі переходимо до огляду шлангів: можливо, вони просто переломані або перекручені? Тоді їх потрібно розправити та прочистити;
- Іноді забруднення знаходиться в насадці водозабірної труби. Там можуть налипнути равлики або часточки від умерлих рослин;
- Послаблює потужність фільтра забруднення матеріалу у контейнерах – але це не є поломкою, це тільки означає, що пристрій потрібно доглядати.
Частіше забруднюється фільтр, якщо його потужність для акваріума замала. І це залежить не тільки від об’єму води: є риби “нечупари”, а є більш “чисті”. Це стосується і інших мешканців. Це – нюанси заселення акваріума. До брудних риб відносяться:
- Цихліди;
- Золоті рибки;
- Гібридні папужки;
- Усі хижі риби розміром більше ніж 15 см.
У акваріумі, де вони мешкають, потрібен фільтр більшої потужності.
Взагалі при наявності недоліків в роботі акваріумного обладнання ми рекомендуємо звертатися до професіоналів. Тим більше, якщо пристрої дорогі. Ви можете непоправно пошкодити їх своїм втручанням.
В нашій майстерні вам радо допоможуть і словом і ділом: усе пояснять, покажуть, полагодять Якщо це взагалі можливо. В нас є запасні частини до обладнання. Тож, звертайтеся до нас, а поковирятися в техніці дешевше буде в іншому місці. Хоча, відразу. Ремонт акваріумного обладнання – річ невдячна. Часу займає багато, результату може не бути. Саме тому ми займаємось ремонтом лише нашого обладнання. Яке ми продали.