Дуже добре було б придбати новенький акваріум, принести додому, сісти – і дивитися, як у ньому сюди-туди пропливають яскраві риби. Але так майже ніколи не стається. Спершу ми довго непокоїмося, губимося в асортименті, але все-такі купуємо акваріум або замовляємо виготовлення. Потім витрачаємо час на запуск – або також замовляємо цю послугу. Заселяємо рибок. Здається, все має бути добре. Але раптом виникає поломка. Яка прикрість!

Самое правильное решение - не эконимить на аквариуме еще в момент его покупки

Найрозумніше рішення – не заощаджувати на придбанні акваріума – тоді і потреби в ремонті вірогідніше за все не виникне.

Неприємно про це казати, але акваріум також може захворіти. Якщо освітлення не працює, страждають рослини, а зрештою – і риби. Якщо десь тече вода, це приносить неприємності меблям, килиму та взагалі не дуже естетично. Але немає таких проблем, які не можливо вирішити. Тому що є багато акваріумістів, які бажають заробити на своєму захопленні і пропонують допомогу іншим, в чиєму житті акваріум не посів такого визначного місця.
Оскільки ми у своїй студії виготовляємо на замовлення акваріуми різних видів та кришки для них, маємо великий асортимент акваріумного обладнання, то не дивно, що ми пропонуємо і послуги по ремонту акваріумів та акваріумних кришок.
Проблеми з акваріумами, які тягнуть за собою необхідність ремонту, можуть бути різними:

  • Підтікання у швах;
  • Поломки обладнання;
  • Тріщини у дні та інше.

Потекло?

Одна з найнеприємніших поломок в акваріумі – тріщини у склі на дні або стінках. Дізнатися про таку поломку, навіть якщо вона непомітна ззовні, можна завдяки появі вологи на тумбі біля акваріума. Але не впадайте у розпач!
Тріщини в акваріумі виникають внаслідок механічного впливу: удару або зтиснення. Інколи причина полягає у тому, що акваріум спочатку був зроблений неякісно. Взагалі, треба було б згадати про таку можливість раніше, ще тоді, коли купуючи акваріум, ви поступалися ощадливому голосу скаредності, що завжди сплачує двічі. Якісні речі не можуть бути дешевими: дива не трапляються.
Добре, що каркасні акваріуми поступово відходять у минуле разом з їхніми замазками. Вони не витримували навіть звичайних робочих навантажень. Не кажучи вже про спроби їх переставити або транспортувати. Ремонтувати їх доводилося часто. Іноді це було невиправдано важко і довго.

Трещины могут появиться в результате самых разных причин

Причини підтікань в акваріумі можуть бути різноманітними

Згодом з’явився силіконовий герметик і металеві каркаси втратили актуальність та попит. Сама методика виготовлення акваріумів значно змінилася, акваріуми стали іншими. Більш витривалі ємності дали поштовх розвитку такого напрямку творчості, як аквадизайн. Щоправда, і доглядати такі акваріуми складніше, але це вже інша справа.
Безкаркасні акваріуми набагато міцніші. Вони слугують довго, у рази переживаючи гарантійні терміни. Але це тільки у тому випадку, якщо ємність виготовлена якісно. За такої умови вона слугуватиме господарю кілька десятків років.

«На дні» – найважчі проблеми

У нашому магазині ми працюємо з ремонтом акваріумів давно. Ремонтуємо різні. Ми добре знайомі з типовими проблемами кожного виду акваріумів.
Ремонт каркасних конструкцій починається з очищення замазки. Процес тривалий і підступний, оскільки з одного боку – потребує значних фізичних зусиль, з іншого – кожний хибний рух може стати причиною розколу скла.

Дно - это самое проблемное для мастеров место

«На дні» – найважчі проблеми

С безкаркасними акваріумами працювати потрібно інакше. Деякі специ в інтернеті радять власникам ремонтувати такі ємності самостійно: просто залити силіконом місце, де, за вашими спостереженнями, підтікає водичка. Так, можливо спробувати, якщо є бажання. Вже потім прийдете.
Ми робимо так:

  • Визначаємо, чи воду пропускає весь шов, чи тільки частина;
  • Якщо шов тече згори до низу- це вказує на неякісну зборку. У такому разі ми зачищаємо зі шва весь старий силікон та клеїмо знову. Поверх накладаємо смужку скла 6мм 4 см завширшки. Це гарантує міцність шва.
  • Якщо пошкоджено скло, необхідною стає заміна стінки. Ми обережно виймаємо її, за допомогою спеціального засобу, що розріджує силікон, замінюємо на нову. Протягом 24 годин шов має вистоятися, потім акваріум готовий до експлуатації за призначенням;
  • Найгірше, якщо проблема на дні: це означає необхідність повної переклейки.
Правильно подобранные материалы гарантируют долговечность аквариума

Грамотний добір матеріалів гарантує довгу службу акваріума

Цінове питання, яке зазвичай замовники задають першим, важко визначити відразу. Випадки, як ви вже побачили, бувають різні, отже – ціна ремонту теж різна. Але у будь-якому разі потрібні витратні матеріали і ми вважаємо за краще використовувати якісні. Навіщо міняти шило на мило?
Наша політика полягає в тому, аби клієнт був повністю задоволений. Нашвидкоруч та на «мабуть» ми не працюємо. Акваріум взагалі річ не дешева. Це не те, на чому важливо заощаджувати, це – для краси і задоволення. Зверніться до професіоналів, і насолоджуйтесь гарним акваріумом замість міняти під ним миски для води.

Вашому акваріуму – ще не кришка!

Ремонт акваріумних кришок – справа нелегка, оскільки вони являють собою складну систему життєзабезпечення акваріуму. Ми повинні зробити ремонт так, щоб не спричинити розгерметизації деталей обладнання, що на них не має потрапляти вода.
Найчастіші проблеми кришки – непрацююче освітлення. Оскільки ми самі виготовляємо акваріуми, у тому числі – із кришками, то беремося і за ремонт. Взагалі, якщо кришка якісна, така як ми робимо, то її ремонтувати не прийдеться. Тому зразу продумайте варіант виготовлення нової кришки на замовлення. Ми виготовляємо кришки з дотриманням технологічного процесу, даємо на них гарантію, і досі нам доводилося ремонтувати їх тільки після механічного ушкодження. Самі собою вони не ламалися жодного разу.
Освітлення виходить з ладу через порушення герметичності кришки. Волога проходить туди, де їй не місце, проводка просто підмокає. Внаслідок цього акваріум втрачає світло. Кришку потрібно розібрати, замінити пошкоджене обладнання і зібрати знову правильно. Вартість роботи залежатиме від того, які саме частини потребуватимуть заміни. Звичайно, можливо використання більш дорогих або дешевих варіантів заміни. Акваріумні лампи бувають різні, різні патрони, ковпачки, вимикачі. Все це впливає на кінцеву вартість ремонту.

Профілактика – краща за лікування

9560d959c6dcАби не обтяжувати себе проблемами у майбутньому, придбайте до акваріума якісну кришку. Тобто, оберіть або замовте акваріум із кришкою. Якщо момент упущено, і кришки немає, або вона вийшла з ладу – замовляйте краще нову, якісну, та не витрачайте часу на ремонт.
Важливо правильно обрати виконавця для вашого замовлення. Найкращім доказом професійності є досвід та ділова репутація.
Не соромтеся обговорювати технічні деталі. Звичайно, проконтролювати майстра дуже важко. Яке він поставив обладнання? Яким клеєм скористався? Чи витримає кришка контакт з водою? На ці питання відповість досвід використання виробу. Аби він був приємним, звертайтеся до справжніх професіоналів.