Утримання акваріуму вимагає великих зусиль та затрат часу. Встановлюючи вдома чи в офісі підводній живий куточок, пам’ятайте про це. Але сьогодні відсутність можливості власноруч піклуватися про акваріум не є приводом відмовлятися від нього взагалі.
galereja_63_bЩо такє акваріум? Це – маленька, але дуже складна біологічна система. Це – житло для акваріумних рибок, рослин. Для равликів, креветок і різної іншої дрібноти. Всі ці створіння вимагають турботи і розуміння. Не можна думати, що придбання акваріуму, встановлення в ньому якісного обладнання, запуск – це все, що їм потрібно. Ні, це – тільки початок. Далі акваріум потребуватиме вмілого догляду, обслуговування акваріумних мешканців.
Встановлюючи у офісі, ресторані, квартирі чи де інде акваріум, ми не повинні забувати про те, що його мешканці регулярно потребуватимуть не тільки харчування, але й час від часу проведення гігієнічних заходів. Але сьогодні вже немає приводу відмовляти собі у задоволенні спостерігати за екзотичними водними мешканцями тільки за браком часу на догляд за водяним куточком. Є можливість замовити обслуговування акваріуму, наприклад, у нашім магазині. Саме так чинять більшість з тих, хто купував в нас акваріум під ключ, аби уникнути різноманітних турбот та розчарувань, пов’язаних із набуттям досвіду в акваріумістиці. Нехай про акваріум подбають фахівці.

Акваріум у робочому приміщенні або вдома

__121_2150Уявимо собі, що ви заходите, скажімо, в ресторацію або до банку. Якщо в лаконічному офісному інтер’єрі знайшлося місце для акваріуму. Ви обов’язково помітите це. Акваріум не залишається поза увагою гостей ніколи. Він відволікає від набридливого очікування, допомагає скоротити години. Він сприяє релаксу, і взагалі надає робочому клімату ознаки гармонії і впевненості. А ще промовляє про статус. Втім, про це якось іншим разом.
Зараз мовимо, що доручити прибирання в акваріумі комусь зі штатних техпрацівників, які в цьому не тямлять – те саме, що вбити його відразу. Догляд за великим акваріумом з примхливими рибами потребує грунтовних знань на професійних навичок.

В процесі прибирання виникають певні труднощі. Наприклад, заміна води має проводитися в достатній, але не занадто великій кількості. При цьому маніпуляції з рідиною не повинні відобразитися на офісних меблях, техніці, якої навкруги удосталь. В ідеалі чистка акваріуму має відбуватися непомітно. Як у казці: раз – і все чисто. А бо просто: і сьогодні чисто, і завтра, і післязавтра. Недоречно, аби весь робочий колектив витрачав день на споглядання за чисткою акваріума, а потім – обговорення нюансів процесу.

Хатній акваріум теж вимагає великої уваги, але непомітної, відчутної для рибок, а не для хазяїв. Наші фахівці зможуть це забезпечити. Мі проводитимемо процедури догляду у визначений час, можливо, навіть за відсутності хазяїв, аби створити вам максимально комфортні умови для насолоди спостереженням за рибами.

Ексклюзивній акваріум вартий того, аби присвятити йому певну частку власного бюджету. Якщо в вас бракує досвіду, але ви бажаєте доглядати акваріум власноруч, то, принаймні почніть із простого акваріуму. Але якщо ви вже придбали цінних риб, не варто ризикувати їхнім життям та здоров’ям. Краще доручити догляд за ємністю фахівцям.

Всі чули приказку про того, хто сплачує двічі. Якщо вашім красуням не вистачатиме кисню, або з’являться водорості, або спіткатиме інша біда, вилікувати акваріум обійдеться дорожче, ніж попередити хворобливі стани. Принаймні, перш ніж приймати рішення про самостійне обслуговування акваріуму, проконсультуйтеся із фахівцями стосовно того, що, як і для чого робиться. Аби потім не шукати рішення проблем, яких могло і не бути.

Ну, звичайно, при цьому зовнішній вигляд акваріуму бажатиме кращого. Негаразди будуть завжди помітні. З декоративними якостями прийдеться на певний час розлучитися.

Кому доручити догляд за акваріумом?

1311034343_chistka-akvariumaПитання складне і просте водночас. Якщо ви вже вирішили замовити таку послугу, радимо звернутися до фахівців. Але як їх знайти серед безлічі пропозицій? Сьогодні такі послуги пропонує велика кількість спеціалізованих магазинів та приватних осіб. Відразу попередимо, що ціна не завжди є показником якості. Іноді люди сплачують великі кошти, але лишаються невдоволеними. Догляд за акваріумом перетворюється у нескінчених серіал про те, які проблеми виникли, і скільки коштів додатково потрібно витратити, аби їх позбутися.
Тож, як що ви все ж замовили акваріум пі ключ, і він вам подобається, логічно й надалі співпрацювати із тими, хто вже створив собі у ваших очах певну репутацію. Так само і в нас: багато з тих, чий акваріум ми доглядаємо сьогодні, звернулися до нас уперше заради виготовлення, встановлення або запуска акваріума. Та як бути, якщо майстрів потрібно знайти на голому місці?
По-перше, потрібно шукати людей із досвідом. Майстри, що працюють декілька років, набагато швидше зможуть зорієнтуватися у проблемах акваріуму і визначити їх походження раніше ніж вони почнуть кидатися в очі, менше вдаються до експеріментів, а чинять із знанням діла.
По-друге, бажано, аби ці люди не обмежувалися у своїй професійній діяльності тільки услугами по догляду. Звичайно, той, хто захоплюється акваріумістикою, на самому обслуговуванні чужих акваріумів не зупиниться, вона схоче більшого: пробуватиме розводити риб, рослини, а значить – і торгувати ними. Наявність інших послуг в асортименті майстрів – це запорука якості. Якщо майстри виготовляють акваріуми, роблять кришки, працюють з ремонтом акваріумного обладнання, ремонтують ємності, пропонують послуги чистки або заселення, установлюють, облаштовують, декорують – значить, вони розуміються на справі. Вони усвідомлюють відмінності акваріумів різних типів, мають досвід в утриманні різноманітних риб, можуть передбачити, як складатиметься життя у тому чи в іншому акваріумі.
В нашому магазині, наприклад, є навіть готель для акваріумних рибок – на випадок, коли є необхідність їх відселити на певних час. Поки акваріум приводимо до ладу, маємо можливість це зробити. Ніяких турбот на тему: куди подіти рибок, поки акваріум вичищають?

Обслуговування «важких» акваріумів

1320876700_chistka-akvariumaТрапляється, що власник ексклюзивного акваріуму (можливо, екзотичного, або й не дуже) доручає його запуск фахівцям, а сам тільки спостерігає результат. І ось він міркує: «Нічого складного тут на немає. Я і сам погодую рибок та промию іноді фільтр». І виявляється, що нічого не виходить.
Спершу банально немає часу. Чистка і підміна води раз за разом пересуваються на «потім». Добре, якщо хоч корм сипле щодня. Акваріум перетворюється у болото. Звичайно, коли акваріум довго залишається без догляду, нічого доброго в ньому не може відбутися. Поступово десь зникають рослини, рибок стає все менше, вони якісь перелякані и тільки цілодобово вилуплюють очі, тулячись до поверхні води. Ось тоді, нарешті, запрошують фахівців, та ще іноді й дорікають, що погано запустили були їхній акваріум.
В таких випадках ми спершу влаштовуємо огляд з метою оцінки становища. Вірогідно, ще не все втрачено і комплекс рішучих мір швидкої допомоги зможе врятувати акваріум. В нас є певний набір методів швидкого реагування. Але частіше акваріум вже потребує перезапуска. Тобто – це реанімація.
Якщо вже з вами таке сталося – годі сумувати. Іноді навіть досвідчені акваріумісти припускаються помилок. Десь не додивилися, десь удалися до ризикованих випробувань. Важливо зробити з цього правильні висновки і більше не повторювати помилок.
З будь-якої ситуації зрештою можна знайти вихід. Важливо перш за все правильно оцінити обстановку. Якщо ви впевнені, що вам це вдасться, відразу починайте реагувати. Але якщо відповідного досвіду немає, ви ризикуєте помилитися ще раз, і цього разу вже остаточно. Шукати відповіді в Інтернеті – не кращій вибір: там пишуть усі, кому що припало на думку. Ризикнемо припустити, що виклик майстра по акваріумам буде найдешевшим і найрезультативнішім виходом з становища.

Кілька слів про перезапуск акваріума

aqua60Його називають реанімацією, а іноді – генеральним прибиранням. Якщо перезапуск здійснено правильно, з додержанням правил і гігієнічних стандартів, то навіть самий важкий акваріум засяє чистотою, красою, свіжістю, ладом. Буде, як новенький: з прозорою водою, і спокійними рибками, що курсуватимуть немов суденця. Враз за разом.
Головне, щоб ви знову не стали на ті самі граблі. Акваріум потребує постійної уваги. Якщо обслуговування знову стане нерегулярним і непрофесійним, це може зчинити негативний вплив на мікроклімат, що знову порушиться. Треба дбайливо придивлятися до всього, що відбувається у водному середовищі, з його мешканцями, аби вчасно і правильно на це реагувати, не припускатися старих помилок. І все б уде добре.
Головним чином реанімація акваріума полягає в тому, щоб змінити на краще параметри води, оскільки погіршення їх є водночас і причиною, і наслідком усіх проблем. Ми готуємо нову воду своїми методами. Водночас підготовляємо до підміни води сам акваріум і альтернативні помешкання для риб на час реанімації. До речі, якщо ви все такі не бажаєте опускати руки і хочете перезапустити акваріум самостійно, але вам немає куди відселити риб, ми можемо надати вам акваріум в оренду.
Перезапуск акваріуму дійсно виглядає як вселенське прибирання. Ми виселяємо його мешканців в окремі ємності, виймаємо з грунту рослини та вкидаємо їх до рибок. У певних випадках – знищуємо. Деякі захворювання риб невиліковні. Вони теж підлягають знищенню: все одно помруть. Потім виймаємо і декорації, і грунт. Скляні стінки спершу чистимо губкою від нальоту і забруднення, потім обробляємо хімічними розчинникам, миємо, висушуємо.
Дали передивляємося грунт: чи можливо його використовувати далі, чи треба краще вдатися до повної заміни. Частіше ми схиляємося до другого варіанту, оскільки грунт – це основний гравець на акваріумному полі. Якщо з ним щось негаразд, можна трубити тривогу зразу. Навіть перекіп’яченнягрунту не дає повної гарантії, що старі болячки не збережуться в ньому.
Декорації також потрібно обробити. Наше завдання – знищити всі колонії хвороботворних мікроорганізмів, що спричинили колапс у системі.
До речі, іноді доводиться перезапускати і цілком здорові акваріуми – при перевезені на інше місце. Це важка справа, але тут принаймні не треба нічого викидати. Перевезення акваріумів – також одна із наших послуг. Рибок ми вміємо транспортувати (вони не їздять всередині акваріуму, це взагалі окрема розмова).
Але у загальному перезапуск – це остання міра , що застосовується в складних і дуже занедбаних акваріумах. Щоб не доводити до такого стану, потрібно систематично доглядати акваріум. Якщо ви цього не в змозі з якихось причин, то доручить це нашім фахівцям. За більш детальною інформацією стосовно послуг «обслуговування акваріумів» та «перезапуск» звертайтесь за номером телефона, що є на сайті. Ми радо відповімо на всі питання.