Найдивовижніші акваріуми в світі : топ-10 цікавинок і екзотичних підводних музеїв

Що таке величезний акваріум? Це скільки літрів води? Двісті? П’ятсот? Тисяча, можливо? Але ж ні. Ось відносно недавно жителі Сінгапуру спорудили акваріум об’ємом до 55 мільйонів літрів води. Ми вирішили «поїздити» по світу і пошукати найдивовижніші акваріуми в світі.

Якщо говорити масштабно, то головна відмінність нашої планети серед інших – це наявність тут морів і океанів, які існують завдяки сприятливій атмосфері, але й формують її також. Світовий океан разом з його морями, ріками, величезними океанами і невеликими затоками, з мисами і гротами, як джерело життя завжди привертав увагу людства. І сьогодні ми свідомо чи несвідомо створюємо частинки цього океану- будинку – у вигляді великих і маленьких акваріумів . Але зараз поговоримо не про домашні штучні водойми, а про найдивовижніші акваріуми в світі.

Сінгапурське диво під водою

Не так давно, в 2012-му році, Сінгапур поповнився ще одним дивом. Тепер туристи, які відвідують цю дивовижну невелику країну, дуже схожу на величезний місто, не можуть не відвідати місцевий акваріум. Не можуть, бо ризикують залишити без уваги найбільший акваріум у світі. Назва сінгапурського підводного дива – S.E.A. Aquarium. Він розташовується на прекрасному острові курортного призначення Сентоса. І він по праву заслужив славу найбільшого парку з розвагами в світі.

Новий акваріум сінгапурці спорудили обсягом близько 55 мільйонів літрів води. У цих 55 мільйонів літрів купається і проживає різних морських мешканців рівно сотня тисяч. А в видовому співвідношенні акваріум, який увійшов в рейтинг найбільш дивовижні акваріуми в світі, назбирав вісім сотень самих різних видів з різних місць водного проживання. Тут і переселенці з Південно-Східної Азії, і з різних морів і заток, є представники і Чорного моря.

Звичайно, в рейтинг найдивовижніші акваріуми світу Сінгапурський СЕА потрапляє завдяки такій щедрій населеності. До речі за вхід в один з найдивовижніших акваріумів світу доведеться викласти з гаманця близько 25 доларів. Але навіть прискіпливі туристи-акваріумісти стверджують, що враження від СЕА варті того. <

Крім акваріума, сінгапурці залучають туриста і прозаїчним аквапарком з гірками і розвагами, освітніми програмами і інтерактивними маршрутами по акваріуму, проте «фішкою» СЕА є все-таки можливість (і дуже дорога, треба зауважити!) поплавати разом з дельфінами і … скатами.

Японський акваріум Чіраумі

у японському місті Окінава в 2002 році відкрили акваріум під дивною і неблагозвучним для нашого вуха назвою« Чіраумі ». Звичайно чим славляться японці? Технікою і своїми технологічними надмодерними проектами. Споруджуючи «Чіраумі», японці і тут відзначилися також: використовували найбільші у світі акрилові панелі для оглядових вітрин. За це «Чіраумі» теж потрапляє до рейтингу найдивовижніших в світі акваріумів.

Чим привабливий« Чіраумі »? Цей оінавский акваріум готовий показати вашому погляду цілі тисячі риб і багате безліч підводних рослин. Але не тільки показати. У «Чіраумі» практикують навіть занурення, адже цей один з найдивовижніших в світі акваріумів споруджений таким чином, щоб відтворити життєве середовище морської глибини. У найвідомішому і популярному резервуарі під японською назвою Куросіо живуть, наприклад, китові акули, тут пропливають іноді цілі зграї-косяки з сардин, то там, то тут можна помітити скатів-хвостоколов.

 04_aquarium_75861

Одним словом, будучи в Окінаві і навіть не будучи акваріумістом, потрібно обов’язково придбати квиток в цей найдивовижніший акваріум в світі.

Південноафриканська «Ушака»

Уявіть собі місце, де відбулася корабельна аварія. На дні океану або моря, звичайно ж. Уявіть, що уламки корабля розкидані на площі цілих 16 квадратних кілометрів! Ось такий в рейтингу найдивовижніші акваріуми в світі дивовижний експонат з Південної Африки. Цей парк морського життя, розташований на такій величезній площі, можна подивитися прямо зсередини! В «Морський світ Ушака» – так називається один з найдивовижніших акваріумів в світі – можна прямо-таки зануритися. І це не просто занурення на глибину морську, а занурення до справжнім акулам. Тут також влаштовують шоу з дельфінами, годування морських котиків і скатів і багато іншої разважалівки.

У« Морському світі Ушака» зібрана ціла дорогоцінна колекція морських риб найрізноманітніших видів і розмірів. Тут ви познайомитеся з самими незвичайними океанськими мешканцями. А обслуговувати такий акваріум, хоч він і в ходить в список найдивовижніших акваріумів в світі, доводиться не аби-кому, а вченим-зоологам. Для деяких видів африканці з Дурбана, де розташований «Ушака», запрошують фахівців з різних точок на карті світу. І це неспроста: «Морський світ Ушака» став домівкою рідним для багатьох і багатьох видів риб, які знаходяться на межі зникнення.

Океанічний акваріум made in China

Наступний з найдивовижніших акваріумів в світі експонат має прописку в Шанхаї. Він крупніше, ніж африканський брат, – близько чверті сотні квадратних кілометрів водного середовища. Китайський акваріум з найдивовижніших акваріумів в світі багатий на рідкісні види риб і водних тварин. Тут демонструють життя пінгвінів з Антарктики, алігаторів, які проживають в річці Янцзи, саламандр найбільших розмірів. Ці тварини зазвичай дуже рідко зустрічаються в живій природі, так що їх збереження дуже важливо для науки і популяції їх в цілому.

Крім того, Шанхайський океанічний акваріум багатий такими видами, як водяні дракони, різні скати – чорні, білі, а також білі акули та інша океанічна екзотика.

Китайський океанічний акваріум з Шанхай увійшов до списку найбільш дивовижних в світі акваріумів за рахунок свого дивного тунелю. Прямо всередині акваріума ви можете пройтися по пішохідному тунелю і побачити життя морське навіть без занурення.

Каліфорнійське «чудо океану»

Західне американське узбережжя пишається акваріумом «Ментера-Бей», який теж називають найдивовижнішим акваріумом в світі. Колекція водної флори і фауни тут просто-таки вражає, адже каліфорнійці намагаються шукати саме рідкісні види і зникаючі. Найдивовижніші акваріуми в світі взяли каліфорнійський «Монтерей-Бей» в свій список за те, що там понад 35 тисяч тварин і риб плюс 620 різновидів рослинних видів.

< a href = “https://posejdon.kiev.ua/wp-content/uploads/sf-117-monterey-bay-aquarium1.jpg”> sf-117-monterey-bay-aquarium1

Найулюбленіші тварини і риби відвідувачів усього світу в «Монтерей-бей» – це кити, акули, різноманітні медузи, вугри, восьминоги, сардини і красені-тюлені.

Іспанська океанографічний акваріум

Про океанографічний акваріум в Іспанії кажуть, що це не тільки найдивовижніший акваріум в світі, але і те, що це одне з найкрасивіших місць не тільки по всій Іспанії, але і по всьому світі .

 4bd5b4e1ad8f8af978ed716a9369e9ce

;Тут, до речі, є не тільки колекція живих рибок, але і можна вивчити з біологічної точки зору анатомію різних океанських мешканців – тут представлені кістяки різних рибок від золотих, які мешкають в наших з вами середньостатистичних домашніх акваріумах, до абсолютно уні кальної екзотики. Нарівні з іншими найдивовижнішими акваріумами в світі цей іспанський водний музей пропонує здивуватися поведінки тюленів і пінгвінів, дельфінів та інших мешканців морських широт.

 2_163

Іспанська океанографічний акваріум – це не тільки найдивовижніший акваріум в світі, але і найбільший акваріум на європейському континенті. Тут 12 різних акваріумів-будівель, які створені щоб відтворити різні екосистеми моря. Всього тут близько півтора тисячі самих незвичайних морських тварин і риб.

Акваріум з Сіднея

Австралійці вирішили незвично відсвяткувати один з ювілеїв Австралії. У гавані з теплою назвою Дарлінг вони звели чарівний, дивовижний світ океанської життя – Сіднейський акваріум. Тут проживає понад 650 видів морських мешканців. А якщо вважати в хронологічному порядку, то набереться до шести тисяч тварин, які мешкали в цих водах з далекого 1988 року.

Австралійське узбережжя славно своїм Великим бар’єрним рифом, і тому він не міг не знайти своє відображення в Сіднейському акваріумі . Тут живуть акули багатьох видів, сардини і восьминоги, крокодили і морські скати, риби маленьких і великих «калібрів».

 Sidnejskij-akvarium

Новоанглийский акваріум

Бостонський акваріум називають Акваріумом Нової Англії. Його важко відрізнити від «дикого» середовища морського дна. Побудували це чудо акваріумної техніки в 69 році минулого століття. Сьогодні він став домівкою, що зосередив багато зникаючих видів морських мешканців. Морський акваріум в Бостоні свого часу справив щось на кшталт революції в акваріумний техніці. Тут оглядові панелі були незвичайної форми – форми циліндра. А в середині – ландшафт Карибського коралового рифу. Тут – і черепахи, морські мешканці, і тропічні яскраві рибки , і акули з восьминогами … Є новоанглійский акваріум, який зараховують до найдивовижнішим аквариумів в світі, і таке чудо, як панель з американським річковим ландшафтом, де відвідувач зустрічає анаконд і піраній, різну прісноводну екзотику і електричних вугрів.

Акваріум двох океанів

Ще один з найдивовижніших акваріумів в світі – акваріум двох океанів – знаходиться в Південній Африці. Тут Атлантичний океан, поза всякої географії, межує з Індійським океаном. Теплі океанічні течії «передають привіт» холодним – і ось так утворюються унікальні умови для життя на океанічному дні і в океанічній товщі. Шість експозицій тут розміщують у себе три тисяч морських мешканців.

Балтімор і Джорджія

Наостанок хотілося б розповісти про два акваріуми гідних вважатися найдивовижнішими в світі. Це Національний акваріум в Балтіморі, які розташований в штаті Меріленд, і акваріум Джорджії, що в Атланті.

Можна сипати цифрами, доводячи навперебій, що той чи інший акваріум гідний вважатися найдивовижнішим в світі акваріумом. Так, наприклад, Балтиморський Національний акваріум вважається найповнішим в світі, адже функціонує він з 1980 року, а живе тут 660 видів риб. Тут є навіть найбагатша колекція жаб – для них навіть є спеціальний резервуар, а ось акулячий «будинок» має висоту 9 метрів. У свою чергу, джорджійскій акваріум вважається одним з найдивовижніших в світі акваріумів з тієї простої причини, що його п’ять галерей відображають різноманітність тропічних глибин, дослідні маршрути, океанічну екзотику, холодні карстові води, одним словом, самі незвичайні ландшафти і тематичні добірки.

Але щоб переконатися в тому , що це і є найдивовижніші у світі акваріуми, вам доведеться самостійно це перевірити. Так, ще: уявіть, яке це – доглядати і утримувати такі величезні масиви підводних просторів, так що ваш навіть і пятсотлітровий домашній акваріум не такий вже й великий. Все дається в порівняння, так би мовити.