Консультація по акваріумам
До будь-якої проблеми потрібний індивідуальний підхід. Ця фраза як ніколи краще стосується акваріумістики. Неможливо створити два абсолютно однакові акваріуми. Кожен з них, навіть з однаковим наповненням, буде своєю власною екосистемою. І не дивно, що проблеми, з якими можуть зіткнутися ці два на вигляд однакові зразки, можуть бути зовсім різні. Консультація по акваріумам проводиться нашими спеціалістами.
Взагалі акваріум, як домашній, так і офісний, – це не лише стильна частина всього інтер’єру, а й захоплююче хобі. Але осягаючи всі тонкощі та премудрості акваріумістики, все-таки нерідко ми стикаємося з проблемами та питаннями, відповіді на які через недосвідченість ми дати поки що не можемо. Тому доводиться вдаватися до досвіду вирішення таких проблем акваріумістів зі стажем. Добре, коли під рукою є знайомий, який займається акваріумістикою довго і готовий протягнути руку допомоги. А якщо немає?
Для тих, кому потрібна допомога, підказка, ми пропонуємо послугу «Консультація з акваріумів». Ця послуга розрахована для тих, хто займається акваріумом нещодавно. А також для тих, хто зіштовхнувся із дуже серйозними проблемами. Які з допомогою власних знань вирішити неможливо.
Не лікуйте «на око»
Можна зависнути в інтернеті у пошуках відповіді на своє запитання. Але часом на форумах та у підручниках ми знаходимо таку всесвітню кількість порад, що розібратися в них складно. І часом неможливо. Є ще одна небезпека – потрапити «не на ті симптоми». Адже головне правило медицини – правильна діагностика. Лікувати нашого «пацієнта» на око – дуже невдячна справа. Розібратися в «симптомах» та вирішити, як краще усунути проблему, може допомогти фахівець. Фахівець з акваріумів з магазину «Посейдон» може підказати з конкретного випадку по телефону або з виїздом в офіс або на будинок. У наших фахівців багатий досвід розведення акваріумних рибок, оформлення акваріумів, виготовлення акваріумів, виготовлення акваріумних кришок, установки акваріума, установка акваріумних систем і так далі … Ви зможете проконсультуватися про виготовлення акваріумів, щодо підбору акваріумного обладнання, щодо заселення акваріумних жителів.
Якщо ви зіткнулися саме з таким рівнем проблем і зараз сумніваєтеся, що зможете далі самостійно з ними поводитися, подумайте добре. Поради на форумах – погана порада. Там не сидять спеціалісти., Без погляду на ситуацію часом обійтися дуже складно. До того ж, дешевше вирішити проблему на стадії її виникнення, ніж тоді, коли потрібно все змінювати, переобладнати. І, не дай Боже, перезапускати акваріум взагалі. Якщо проблему вирішити вчасно, це в майбутньому дасть можливість уникнути неприємних ситуацій, заощадить час та фінанси, звісно ж, на їх вирішенні.
Некоректний запуск акваріума
З досвіду наших фахівців скажемо, що найчастіше задають питання по догляду за акваріумом, а найбільша кількість проблем, як правило, виникає з запуском акваріума.
Буває, що людина без досвіду починає запускати акваріум, лише поверхово дізнавшись про цей складний процес. Звичайно ж, не потрібно багато помилок, щоб отримати перші проблеми. Наприклад, деякі новачки намагаються швидше поселити в акваріум рибок. І починається: рибки не виживають в акваріумі, а до них усі підселяють та підселяють новеньких. І новачок-акваріуміст дивується: ну як же так, чому ж рибки не виживають? Розпитавши все про те, як було здійснено запуск акваріума, фахівець може виявити, що не був запущений повною мірою азотний цикл. Отже, акваріумні жителі постійно труїться аміаком. Ну і далі вже можна шукати рішення.
Консультації по заселенню
Іноді акваріумісти-початківці стопоряться на етапі підбору рибок, якими вони заселяють акваріум. Це теж дуже тонке питання – правильно, красиво, гармонійно заселити акваріум і при цьому не перенаселити його.
Нерідко трапляється так, що ця помилка поєднується разом із попередньою, і акваріум, який був ледве запущений, отримує таку велику кількість мешканців, яким він просто фізично не може забезпечити комфортне життя. Проблема в тому, що акваріуміст-початківець запускає у водні простори тих рибок, яких вони придбав у зоомагазині. А придбав він усіх і відразу. Будьте впевнені! Спочатку запускаємо невибагливих рибок на старті акваріума. Краще почекати, доки акваріум зможе працювати на повну силу і витримувати великі навантаження на свою систему. Значення аміаку і нітритів мають зрости, потім вони знизяться до позначення «нуль», а тоді вже можна поговорити про вибагливих жителів.
Якщо сусіди ворогують
Це в кращому разі, що сусіди-рибки вступають у бійки. Принаймні це хоча б можна побачити. А ось як щодо тих «симптомів» агресії, які може розглянути тільки уважний акваріуміст? Зазвичай, заходячи до магазину акваріумістики, у новачка просто очі розходяться в різні боки. Всі найяскравіші рибки відразу просяться в новий акваріум. Виходячи із зовнішності, любителі-непрофесіонали і обирають населення свого акваріума. Але «ось ця жовтенька» може й не ужитися з «вон тією смугастенькою» через таку, що одна – хижачка, а інша ні. Та й самі потреби рибок за умов життя можуть бути різними. Ті характеристики води, які притаманні одного виду, можуть бути не прийнятими представниками іншого. Що вже казати про температуру води? Одні люблять воду теплішу, інші – холоднішу. Те, що приємно одним, є згубним для інших. От і не вживаються в одному акваріумі такі рибки.
Наша порада: намагатися підходити до підбору рибок, якщо не зі знанням, то хоча б із питаннями до фахівця. А загалом вибирайте рибок з приблизно однаковим розміром тіла і, звичайно ж, вимогами до навколишнього середовища.
Що ви знаєте про параметри води?
“Зелені” акваріумісти рідко можуть дати виразне пояснення, який цикл азоту в акваріумі, що це взагалі таке і з чим його їдять. Що вже казати про моніторинг хімічних параметрів води. Звідси в акваріумі й заводяться шкідливі для здоров’я риб та рослин токсини. Показники ці відстежувати дуже важливо, інакше одного разу ви заглянете в акваріум, а там не залишиться нікого в живих… І винним усьому буде жахливо високий рівень аміаку у воді. Надто високі показники таких речовин вже складно буде нормалізувати.
Обладнання не в порядку
Трапляється, що фахівець стикається з цілою низкою проблем. Одна інша красивіша. Починаєш з’ясовувати, в чому справа, і виявляється, відповідь проста – це обладнання. Неправильна робота обладнання пов’язана зазвичай з неправильним підбором акваріумної техніки. Особливо якщо це стосується фільтрації води. Краще, щоб вода була надто перефільтрована, ніж недоочищена.
Правил немає. Кожен варіант індивідуальний. Але, 80% акваріумних фільтрів у магазині ми забракуємо як слабкі. Хоча на коробочці буде написано, що для вашого акваріума він підходить. Інакше неможливе нормальне функціонування акваріума. Занадто сильні фільтри для акваріума теж створюють низку проблем, але не таких глобальних. Вони просто створюють надмірно потужну течію в акваріумі.
Ну ось теж факт: нерідко за консультацією, як упоратися з проблемою, звертаються ті, у кого акваріум уже укомплектований та запущений. Тобто гроші на обладнання вже витрачені, а воно не зовсім підходить чи зовсім не підходить до цього обсягу. Краще відразу звернутися до фахівця, правильно підібрати акваріумне обладнання і насолоджуватися рибками, які мирно плавають в акваріумних просторах та радують око.
Неправильний догляд
Скільки написано слів, скільки дано порад, скільки відео знято з приводу того, як доглядати за акваріумом. Проте проблемні акваріуми продовжують виникати через некоректне його обслуговування. Тут нема кого звинувачувати. Люди хочуть мати гарні акваріуми, але сучасний ритм життя не дозволяє їм приділяти достатньо часу не те щоб читати додаткову літературу. Іноді часу не вистачає навіть на догляд за ним. У такому разі як ніколи актуальним є консультування з акваріумів. Ви розповідаєте про параметри вашого водного «вихованця», а фахівець розробляє для вас схему догляду. І – вуаля. До речі, обслуговування акваріума можна повністю довірити нашим фахівцям. Така послуга вже давно користується популярністю, особливо якщо йдеться про офісні акваріуми.
У чому може полягати неправильний догляд? Та просто в тому, що новачки не знають про підміну води. Акваріум після запуску ще функціонує якийсь час, але потім просто «задихається» в аміаку та нітритах. Так, ви можете поставити найкраще обладнання, але заміни води ніхто не скасовував. Або ще проблема до банальності банальна – перегодовування. Багато слів сказано про те, що не можна перегодовувати акваріумний народ. І все одно новачкові важко зрозуміти, скільки це багато і скільки це трохи.
Усі проблеми в акваріумі – від незнання та недосвідченості. Але це не означає, що вони не вирішуються. Просто ви потребуєте поради людини, яка присвятила акваріумістиці багато років і знає особливості функціонування акваріума в деталях і тонкощах. Такі фахівці таки працюють у нас. Отже, не сумніваючись, наберіть номер, вказаний на сайті. Ми проконсультуємо вас з будь-яких питань. Так, акваріумний світ часом дуже складно зрозуміти, але ми допоможемо вам це зробити.