Купуючи акваріум, ми не хочемо думати про можливі труднощі. Хочеться просто бачити бадьореньких яскравих рибок в хитромудрому акваріумному просторі, іноді годувати їх і спостерігати за тим, як мило вони ловлять грудочки корму. Хочеться, щоб рослин в акваріумі було густіше, а риб – більше. Щоб вони веселили різноманітністю та химерними квітами. І про те, що вся ця компанія разом може захворіти, думати ну зовсім не бажає ніхто. А даремно. Адже саме на цьому етапі на самому початку можна попередити багато проблем, пов’язаних зі здоров’ям риб в акваріумі. Коли хворіє акваріум, шукаймо причини цього.

WGoOlVFbt1A

лікування акваріумної рибки – процес доволі непростий. Вже сам факт того, що потрібно якось зрозуміти, на що ж хворий ваш вихованець, лякає. Адже рибка віддає перевагу водному середовищу, на відміну від людини, так що зрозуміти один одного тут взагалі неможливо. Це так здається зеленим новачкам. Тим, хто вже давно долучився до акваріумістики, досить деякого часу спостерігати за поведінкою риб в акваріумі, щоб діагностувати там хворобу.

Пункт перший. Діагностика.

Як визначити, чим “хворіє” акваріум?

Найпростіший і, на жаль, найсумніший спосіб зрозуміти, що в акваріумі мають місце якісь порушення з точки зору здорового середовища, це смерть рибок. При цьому у новачків-аматорів досить висока спокуса списати все на вік вихованців або, наприклад, спеку, перегодовування, що там ще? Купив нових – і не паришся. Але тут ви обманюєтеся, друзі-новачки. Адже висока ймовірність того, що нових рибок, які зіткнуться з цією ж проблемою, спіткає та ж доля. Отже, якщо рибки мруть, потрібно проаналізувати ситуацію.

Які можуть бути способи діагностики? Наприклад, видозміни у рибках, які можуть свідчити про хворобу. У кожного виду рибок тут свій набір симптомів та хвороб.

Може погано пахнути вода в акваріумі.Це поганий знак. Уявіть, що повітря, яким ви дихаєте, має неприємний запах. Так і з рибками. Це може бути дуже небезпечним для їхнього життя.

Помутніння води. Причиною цього, швидше за все, став несприятливий мікроклімат в акваріумному просторі.

aquarium_rubki

Дивна поведінка рибок. Вони можуть бути малорухливими, можуть «зависати» біля аератора, можуть дивно виляти хвостами або залягати на дно, чого не було помічено за ними раніше, рибки можуть «вставати на хвіст» і так далі. У всьому цьому ми спробуємо з вами розібратися.

Проблемний акваріум

Усьому цьому можна дати одну комплексну причину пояснення. Проблемний акваріум, панове. Так-так, це означає, що в пристрої самого акваріума давно намічалися проблеми і вони вилізли боком, як кажуть. Типовий проблемний акваріум – це перенаселений акваріум. Ви гналися-гналися за видовою різноманітністю у своєму аквапросторі, і ось – нате, отримаєте-розпишіться. Але перенаселення – це не єдина проблема, з якою стикається типовий проблемний акваріуміст. Давайте розглянемо параметри акваріума, який можна назвати типовим проблемним.

Чому акваріум хворіє

Проблемний акваріум формується, зазвичай, ще етапі запуску акваріума. Тобто неправильні дії, втрачені важливі моменти під час запуску – це спровокувало низку проблем. Тому багато хто довіряє запуск акваріуму професіоналам, які займаються цим постійно. Такий сервіс існує і у нашому Інтернет-магазині.

lechenie-ryb

Ще одна причина «проблемності» – неправильний підбір акваріумного обладнання. З цією проблемою ми стикаємося дуже часто, коли приходять клієнти з «проблемним акваріумом», починаємо з’ясовувати: які параметри фільтрації на даний об’єм води, скільки світла одержують «жителі» і таке інше. І ось з’ясовується, що фільтрації недостатньо або аерації з надлишком, тобто обладнання створює надто сильну течію, з якою рибка не може впоратися. Люди розводять руками: адже підбирати акваріумне обладнання їм доводилося вперше. Все правильно, якщо ви тільки почали займатися акваріумом, то ви просто фізично не можете знати всього. І через брак досвіду можете зробити найпростіші помилки, які призведуть до сумних наслідків для акваріумних жителів. Таким чином, наша наполеглива порада: звертайтесь до професіоналів! Прислухайтеся до того, що рекомендує консультант. Знаємо за своїм досвідом, як важливо часом не схибити на цьому етапі і все зробити правильно. Так, і якщо ви з кимось радитесь, то це має бути людина компетентна, з досвідом в акваріумістиці.

Помилка може бути допущена також у обслуговуванні акваріума. Тому багато клієнтів замовляють у нас цю послугу так само, наперед знаючи, що на такий копіткий процес у них просто не вистачив часу та сил. Якщо ви обслуговуєте акваріум, уважно почитайте про те, як це робити правильно.

Одним словом, причин того, що з вашими рибками щось не так, може бути вдосталь. Як визначити правильну? Відштовхуватися потрібно від симптомів.

«Китай» в вашому акваріумі

Все-таки проблема перенаселення водного простору – одна з найпоширеніших. Оскільки спокуса, як кажуть, велика. Якщо ви не впевнені, що це стосується вас, то візьміть і порахуйте. Є калькулятор кількості прорахунку акваріумних рибок від Blue Barbus. Там вводите свої параметри, а він рахує.

akvarium3

Зверніть увагу, що враховувати доведеться не тільки акваріумні рибки, але й решту мешканців вашого аквадоміка. Равлики, креветки, сомики (про які ви, можливо, забули) теж вимагають своїх «квадратних літрів». Інакше починаються проблеми.

Перенаселений акваріум

Перенаселений акваріум

Помилки при транспортуванні та купівлі

Якщо рибки від початку всім своїм виглядом натякають на погане самопочуття, то, можливо, винен не сам акваріум. Може таке трапитись, що ваші рибки були куплені хворими. Тому багато акваріумістів радять не зневажливо ставитися до моменту купівлі акваріумних жителів. Подивіться, як вони поводяться в акваріумі в магазині. Чи достатньо вони рухливі?

Ще одна проблема, з якою ви могли зіткнутися при купівлі акваріумних рибок, – це неправильне транспортування. Ось як, на вашу думку, перенести рибку з одного в акваріума в інший? Навіть не йдеться про перевезення акваріумів, а просто про транспортування рибок із магазину, але це дуже важливий момент. Так, наприклад, багато акваріумістів не радять переливати воду з магазинного акваріума у ​​свій власний. Хоча, в більшості випадків думка хибна.

Як правило пакет з рибками опускаємо в акваріум. Далі відкриваємо його через кілька хвилин, і добавляємо воду з акваріуму. Рибки в такий спосіб звикають до нового складу води. Поступово замінюємо ще одну частину. Даємо рибкам знову звикнути. І ось тоді поміщаємо їх обережно в наш акваріум, домашній. Такі заходи вбережуть нових мешканців від стресу переїзду. Не зовсім, звичайно, але зроблять переїзд спокійнішим. Поміщати відразу рибок в нову екосистему – це порівняй різкій зміні кліматичних умов для людини. І «акліматизація» для акваріумних жителів може проходити менш чи більше болісно. Ззвідси – і проблеми зі здоров’ям, втома, млявість рибок.

Новий акваріум

Погано почуваються рибки і в тому акваріумі, який тільки-но запустили. Запуск акваріума взагалі річ складна. Це цілий процес, про який ми вже багато писали. Тож не дивно, що поселенці у новій екосистемі, яка ще до кінця не налагодилася, можуть почуватися не дуже добре і акваріум хворіє.3914

Давайте підсумуємо. Якщо «хворіє» на акваріум, це погано. Погано, але не безнадійно. Придивіться до його мешканців – флори та фауни. Добре подумайте, що могло призвести до таких наслідків. Тут важливо поставити правильний діагноз, а для цього визначити симптоми. І теж правильно, звісно. Наш Інтернет-магазин «Поссейдон» може запропонувати вамдопомога кваліфікованих фахівців, які дадуть повну інформацію про те, що робити у тому чи іншому випадку. А також можуть запропонувати вирішити проблему самостійно.

Вирішення проблем

Сьогодні в акваріумістиці є безліч способів вирішувати ті чи інші проблеми, включаючи різні хімічні препарати, які лікують – очищають воду і так далі. При цьому спокуса вирішити всі свої проблеми за допомогою «чарівної пігулки» велика. Але де ви бачили чарівні пігулки? Їх немає. Звичайно ж, тут потрібно терпіння і спостережливість, а ще певний багаж знань. Довірте цей клопіт професіоналам, і ви позбавитеся багатьох проблем. Ми завжди намагаємося спочатку добре поінформувати клієнтів про ті чи інші «небезпеки», які чекають на новачків. Консультуємо всіх, відповідаємо на будь-які питання покупців, адже це дуже важливо – знати, як поводитися з акваріумом та його мешканцями.

Головне, зустрівши труднощі, не злякатися їх та не закинути всю справу. Акваріум – це не нежива частина інтер’єру, як торшер або красиві шпалери. Це жива екосистема, яка дихає, живе, росте та розвивається. І, на жаль, хворіє іноді теж. Ну а якщо терпіння чи часу на надмірну турботу катастрофічно не вистачає, ми готові вам у цьому допомогти. Будемо раді бачити Вас! Телефонуйте!