Які декоративні рослини можна посадити в акваріумі
Вітання, дорогі друзі! Зараз ми поговоримо про те, які рослини мешкають у вашому акваріумі. недосвідчені акваріумісти часто задаються питанням: «Чому в одних і тих же умовах, без порушення біологічного балансу, одна рослина може розвиватися нормально, а друге гине?». Буває навіть так, що ви придбали нову рослину, але не знаєте, як правильно за нею доглядати. Сьогодні я постараюся розкрити всі ці питання детальніше.
Початківці акваріумісти часто купують гідрофіти – рослини, чиї листи розташовані над водою, однак про умови їх існування, і як доглядати за ними вони не знають. Найчастіше гроші, витрачені на покупку, пропадають даремно. Недосвідчені любителі роблять масу помилок і непотрібних експериментів з рослинами, що в підсумку призводить до плачевного результату.
Якщо ви придбали на ринку або виловили з водойми сподобався вам екземпляр, не факт, що він зуміє пристосуватися до теплої води. Ми часто бачимо у вуличних водоймах рослини, за красою не поступаються тропічним, однак, вони всі належать до сезонних типів, і жити в вашому акваріумі просто не зможуть. В зимову пору майже всі гідрофіти скидають листя, і видніється лише корінь, а це помітно погіршить зовнішній вигляд акваріума.
Так, все-таки, які екземпляри можуть хоча б тимчасово жити у вашій акві? У літній період з вуличних джерел можна виловити частуху, жовту глечики, фонтиналіс, трифоль та інші види. Вони будуть чудово себе почувати у вашій ємності протягом літнього періоду. Ближче до вересня ці надводні рослини сильно уповільнюють свій ріст, а взимку взагалі гинуть, так як в домашніх умовах вони рідко випускають зимуючі бруньки. Для того щоб зберегти рослину, його потрібно виловити із загального акваріума і пересадити в окрему ємність на зимівлю, при цьому приміщення, в якому буде знаходитися банка, має бути темним з температурою повітря не вище 8-12 градусів. один спосіб уберегти рослину від загибелі – це зберегти його кореневища у вологому піску, при цьому обов’язково потрібно провести очищення від застарілих частин.
У квітні, пережилі зимівлю бруньки рослини, пересаджують назад в акваріум і включають дуже яскраве світло. Перезимувале в піску коріння необхідно промити водою і підрізати прогнилі ділянки. Після цього потрібно продезинфікувати кореневища з допомогою слабо концентрованої суміші марганцівки і пересадити їх в банку з температурою води від 20 до 22 градусів. Щоб виключити гниття і закис коренів, потрібно удобрити грунт невеликою кількістю деревного вугілля.
домашнього акваріума добре підходять рослини, взяті на болотистій місцевості. Вся їхня коренева система розташована під водою, а листя на відкритому повітрі. Це дозволяє їм залишатися життєздатними протягом тривалого періоду і добре переносити затоплення. До таких видів належить: фоль, кала алісма. Вони можуть зберігати життєздатність під водою на протязі місяця. Добре висаджувати кореневища в залитий грунт, а листяний покрив залишати над водою, це сприяє їх пристосуванню до акваріумного середовища.
В домашній водоймі прекрасним декором стане весняна рослина алоєвидний тілоріз. Колір листя набуває різних відтінків, починаючи від червонуватого і закінчуючи блідо-зеленим. У природних джерелах він зазвичай створює густі нетрі, а в домашніх умовах, при високому рівні акваріумної води, можна домогтися рясного цвітіння рослини.
Крім тілоріза гарним доповненням вашої акви може стати фонтиналіс. При достатній кількості кисню і оптимальній температурі води (16-18 градусів), він простоїть зеленим навіть у зимовий період року. Краще не допускати його обростання водоростями, інакше він втратить свої декоративні властивості. Яскраве світло теж негативно впливає на рослину, тому акваріум з фонтиналісом краще тримати в несильно освітленому місці, в якому денне освітлення не перевищує 10 годин. Джерельний мох потребує свіжої, незастоенної води.
У вуличних водоймах можна зустріти різні види рдестів або потамогетонов. Якщо ви хочете помістити в свій акваріум, то вода в ньому має бути достатньо холодною, інакше рослини не переживуть зиму. Тропічний клімат для них згубний. Якщо рослину не вдається зберегти, можна почекати до літа і виловити з водойми новий екземпляр. Для декорування банки рдестами, оптимальним варіантом є тропічні види.
дуже вигідну рослина – це жовта глечики. Її сприймають як дещо казкове, за світлих кучерявого листя. Цей вид добре поєднується з тропічними рослинами. Вона буде чудово рости з квітня по жовтень місяць. При посадці глечиків в акваріум, краще добути з водойми молоді сіянці, так як вони краще приживаються в домашніх умовах. Це рослина дуже рідкісна і занесена до Червоної книги, тому при його добуванні старі коріння зривати заборонено. Кореневища рослини необхідно помістити в спеціально відведену ємність з температурою води від 8 до 12 градусів. Це робиться для того, щоб воно за зиму могло досить відпочити. Якщо цього не зробити, зростання глечиків сильно сповільниться, а на другий рік воно зовсім зачахне.