Останнім часом дуже модним стало шукати креативні методи розвитку дитини, школи розвитку дитини з новітніми техніками і за новими сучасними програмами. Однак при цьому не варто забувати, що все нове – це відновлене з надр історії старе, з якого просто струсили пил. Приклад цього – акваріум в дитячому садку.
Можливо, навіть у вашому, бути може, радянському або просто давньому дитинстві був теж дитячий садок, де ігрові кімнати були обставлені різними кольорами, горщиками і діжками, а на самому видному та почесному місці красувався акваріум в дитячому садку.
Акваріум в дитячому садку знову знаходить свою популярність, правда, з деякими поправками на сучасність. По-перше, і акваріуми вже далеко не ті – за ними простіше доглядати, їх не потрібно так часто чистити, та й різноманітність акваріумних рибок і акваріумних рослин на порядок більше, адже так? До того ж, рівень сучасного ринку акваріума досяг того, що зовсім необов’язково “вішати” обслуговування акваріума, наприклад, чищення акваріума, на персонал. Цим може зайнятися команда професіоналів.
Ну і нарешті потрібно відзначити, що якщо раніше акваріумних хобі, щепленим в дитинстві, батьки намагалися вберегти дитя від хибного впливу вулиці, то нині це все відбувається в ім’я заощадження того ж дитя від хибного впливу комп’ютера. В іншому все те ж – діти, акваріум, дитячий садок, екологічне виховання …
Акваріум в дитячому садку як приклад екологічного виховання h2>
Заводити акваріум в дитячому садку знову входить в моду. Але як оформити акваріум в дитячому садку? Який технікою обладнати? Якому розміру віддати перевагу? Все це питання дуже зрозумілі, адже акваріум в дитячому саду відіграє особливу роль – не тільки естетичну, але і розвиваючу.
У педагогіці є навіть таке поняття, як екологічна освіта. І починається воно з малих років. Екологічна освіта – це, в першу чергу, виховання любові до природи і вміння з нею спілкуватися. Нині акваріум a> є в деяких дитячих садках. Що може зробити для акваріума дитина дошкільного віку? Дуже мале, але дуже важливе – погодувати рибок. До того ж, спостерігаючи за життям рибок, будучи долученими до організації їх життєвого простору (адже вони бачать, як за акваріумом доглядають дорослі), вони набувають почуття відповідальності за навколишній світ.
Що цікаво, дітям зазвичай не потрібно розповідати про підводний світ, вони і самі починають засипати дорослих питаннями: що й до чого. І тут важливо зорієнтуватися вчасно і розповісти дитині про крихкість цього милого підводного світу, про те, як важливо за ним стежити і не порушувати цю ретельно вибудувану систему життєзабезпечення. У дітей, правда, можуть бути алергічні реакції на сухий корм, але це виникає рідко. З огляду на це, потрібно дотримуватися умов – не встановлювати дитячий акваріум в тому місці, де діти перебувають в зоні постійної досяжності. Акваріум в ігровій кімнаті – прекрасно, але поодаль. Здалеку підводний світ буде видно ширше, а при необхідності можна підійти, щоб його розглянути. До того ж, дітям зазвичай характерні різкі рухи, метушня і все, що можна назвати одним словом – гратися, так що віддаленість акваріума в приміщення від “вогнища різких рухів” навіть зіграє в плюс.
Як оформити акваріум в дитячому садку?
Психологи радять в акваріум в дитячому саду не брати яскравих елементів декору. Та й якщо ми говоримо про екологічний вихованні, то – само собою зрозуміло – в пріоритеті природність середовища.
Багато акваріумів в дитячому саду з штучними рослинами. Так, це на порядок полегшує завдання. За живими рослинами потрібно догляд. Щоб вони виглядали естетично, їм потрібно не тільки забезпечити всі необхідні умови, а й в тому числі обрізати зіпсовані листочки або верхні частини, якщо необхідність є. А з пластиковими рослинами – нуль проблем. Встромив в грунт – ось і все. Але акваріум в дитячому садку повинен бути оплотом натуральності, а не садом з пластикових держаком, помежи якими плавають рибки. В асортименті найближчого по відношенню до вас зоомагазину, будьте впевнені, є дуже багато рослин, невибагливих у догляді і дуже живучих. Краще звернути увагу на них, ніж купити пластикові рослини. Хоча якщо експеримент з живою акваріумною рослинністю для вашого акваріум в дитячому саду не вдався, то пластикові рослини можна посадити, але вони повинні бути хорошої якості і не самих яскравих відтінків, які були перед очима, а більш спокійних – бажано зелених тонів.
Що стосується особливого оформлення акваріума в дитячому саду, то тут навряд чи варто говорити про ексклюзивність або претензії на конкурсну роботу. Так що навряд чи тут доречний акваріум з дискусії або ще якимись іншими примхливими рибками. Прекрасно підійде одновидові акваріуми, хоча можна облаштувати і видове різноманіття. Одним словом, акваріум в дитячому садку повинен поєднувати в собі естетику і практичність. Якщо рослини, то невибагливі, якщо рибки, то некапризні.
Як вибрати техніку в акваріум в дитячому садку?
Якщо ми ведемо розмову про акваріум в дитячому саду, то перш за все потрібно поговорити про акваріумну кришку. Діти – це завжди пустощі – свідомі й несвідомі. І якщо ви не хочете то і час діставати з акваріума різні предмети – від пластмасових іграшок (в кращому випадку) до паперів і документів, а разом з ними – і хворих або вже неживих рибок, то можна обійтися без акваріумної кришки.
Акваріумна кришка для акваріума в дитячому саду просто необхідна! Це запорука того, що акваріум залишиться закритою системою – жодного чистого втручання дитячих ручок.
Купити акваріум з акваріумний кришкою можна відразу, можна замовити її окремо. У нашому інтернет-магазині можна виготовити акваріум і виготовити акваріумну кришку на замовлення . У ній, як правило, вже вирішена проблема освітлення акваріума за допомогою вбудованих ламп і світильників. https://posejdon.kiev.ua/wp-content/uploads/igra-pokormi-ryibok.jpg
Далі потрібно добре продумати обладнання для акваріума в дитячому саду. Це обладнання повинно максимально відповідати потребам акваріума і по можливості позбавляти дорослих проблем по догляду за ним. Хороший фільтр і система аерації допоможе уникнути частих підмін води. А терморегулятор буде підтримувати необхідну для акваріума в дитячому саду температуру.
Важливо правильно зорієнтуватися за розмірами і формою акваріума в дитячому саду. Що стосується форми, то в пріоритеті – прямі, а не вигнуте скло акваріума в дитячому саду. Це дозволить спростити догляд за стінками акваріума . Просто за допомогою скребка видаляємо наліт – ось і все. А з вигнутими стеклами не так просто, там потрібно поморочитися. Чи варто це того?
З приводу розмірів, які будуть оптимальні для акваріума в дитячому саду, є одна проста формула: чим більше акваріум, тим менше уваги він від вас буде вимагати. Акваріум побільше самостійно буде себе “обслуговувати” тривалий час, тут і підміни води потрібно робити не так часто. Акваріум в дитячому саду хоч і призначений для маленьких дітей, але він не обов’язково повинен сам бути таким. І тут навіть не естетична мотивація на першому місці, як бачите. Хмарно практика – та й годі.
Біологічну рівновагу підтримується більш тривалий час в акваруімах від 30-40 літрів в обсязі, а то і 60-100. Це вже залежить від ваших можливостей, від виділеного для акваріума в дитячому садку місця.
Чим цікавий акваріум в дитячому садку?
Не всі батьки, звичайно, готові взяти і купити акваріум своєму малюкові. Аргументація логічна – дитина дошкільного віку аж надто часто змінює свої переваги, так що є ймовірність що акваріум, сам тільки запуск якого відбувається щонайменше місяць, набридне чаду вже через три дні або через тиждень. А клопоти по утриманню акваріума ляжуть на дорослі плечі батьків, де вже лежить розуму не прикласти скільки клопоту. В цьому випадку акваріум в дитячому саду – відмінний вихід. По-перше, дитина вже там зрозуміє, що це таке і, може бути, награється вдосталь. А може, підтвердить тільки своє бажання мати “таке ж тільки з перламутровими ґудзиками” вдома. А по-друге, акваріум в дитячому саду, будучи цікавим захопленням, буде веселою розвагою.
Підійшовши до акваріум в дитячому садку разом з вихователем, діти можуть дізнатися дуже багато нового. По-перше, розглядаючи акваріум в дитячому саду, дитина зрозуміє, що акваріум – це не просто банку з рибками. Там живуть і рослини, і равлики і навіть невидимі помічники. Дитина дізнається, що акваріум – це мініатюрний світ, відтворений, так би мовити, за мотивами природних умов. Підгодовуючи рибок, потрібно акцентувати на тому, що в річках і озерах, в морях і океанах, звідки ці рибки припливли в наш акваріум в дитячому саду, вони добувають собі їжу самостійно. у педагогіці є навіть спеціальні вправи для дітей, пов’язані з акваріумом в дитячому саду. Наприклад, це математичні задачки, завдання на логіку, визначення, скільки рибок справа, а скільки – зліва.
Акваріум в дитячому саду може розвивати дитину не гірше будь-якої програми або іграшки. Варто тільки правильно використовувати його потенціал. І діти з задоволенням візьмуть участь в догляді за акваріумом, навчаючись при цьому любити природу, риб і тварин, відповідально ставитися до всього живого світу. Якщо є якісь побоювання з приводу подальшого обслуговування акваріума в дитячому саду, їх можна уникнути, наприклад , переклавши ці турботи на плечі команди професійних акваріумістів. Так, наші майстри обслуговують акваріум на постійній основі або разової чищенням акваріумів. У будь-який зручний для вас час вони готові виїхати і зробити всю чорну роботу, а діти будуть насолоджуватися красивим мирним акваріумом. До того ж, не варто забувати, що якщо не всі, то дуже багато наших захоплення, часом, родом з дитинства.