До ідеї створити вдома акваріумний простір приходять не тільки ті, хто прагне живої природи і докладає всіх зусиль, щоб створити вдома живий куточок. Багато хто хоче купити акваріумщоб внести пожвавлення в інтер’єр кімнати або офісу. Адже не секрет, що саме ця частина інтер’єру впадатиме в очі відразу ж з порога. Деякі заводять акваріуми для підтвердження статусності, оскільки отримати акваріум в офісі – це не робота двох-трьох днів. Це довгий процес, що вимагає уваги і фінансових вкладень. Отже, фірми, в офісах яких розташовані такі «елементи декору», викликають більше прихильності та довіри. Але що б не рухало вас до закладу акваріума, спочатку його потрібно вибрати.
Як правильно вибрати підводний будиночок для майбутніх риб? Якщо ви новачок у цій справі або раніше займалися вже акваріумною тематикою, але останніми роками не стежили за прогресом технології акваріумістики, цей блог для вас.
До компромісів готові?
Так, передусім треба говорити про компроміси. Справа в тому, що вибір припокупці акваріума може впасти у дві різні площини. По-перше, це біологічна площина. Давайте будемо реалістами: хоч би як ми переконували себе в тому, що акваріум – це родзинка інтер’єру, це престиж, хобі, що там ще, але перш за все це будинок. Будинок для акваріумних мешканців. Купити акваріум – це перш за все купити комфортні умови проживання для рибок, крабів або черепах та рослин, якими ми потім населимо цей акваріум.
Площина друга – це декор. Так, ми всі розуміємо, що риби – це живі створіння, але людська природа бере своє: адже ми купуємо акваріум, щоб прикрасити свій будинок? І ось купити акваріум без цих двох коливань абсолютно неможливо. Придбатидизайнерський акваріум? Чи той, який найкраще підходить рибкам? Купити круглий, такий стильний та оригінальний, чи прямокутний, де рослини та інші жителі будуть почуватися оптимально? Ось і виходить, що з одного боку, акваріум повинен подобатися вам, вписуватися в інтер’єр, бути гармонійним доповненням житлового або робочого простору, а з іншого боку він сам є житловим простором для риб і безхребетних. І це також треба враховувати.
Купити акваріум в Києві можна за різними цінами. Від чого залежить собівартість цього пристрою, давайте подивимося. Отже, акваріум складається з таких частин:
1) Банка. Або ж власне ємність акваріума.
2) Тумбочка, або ж підставка.
3) Акваріумная кришка
4) Техніка по підігріву води, фільтрації і аерації в акваріумі
5) Декоративна складова
От качества каждого из этих пунктов, величины или мощности зависит, собственно, цена.
Выбираем «банку»
“Банка” – це, як раніше говорилося, сам резервуар. При виборі самого акваріума потрібно визначитися, якої форми та якого обсягу він має бути. Як ви розумієте, зробити це, не знаючи, куди його потім поставити, неможливо. Отже, вибираємо місце для акваріума першим насамперед.
Щоб подобалося людям.
Акваріум не повинен заважати чи бути зайвим в інтер’єрі. Не забудьте забезпечити собі вільний та зручний доступ до «тіла» акваріума, щоб не виникало зайвих труднощів при догляді за цим дивом. З іншого боку, уважно простежте за тим, щоб великий акваріум не завдав зайвої шкоди вашому будинку, оскільки сам по собі акваріум виходить дуже важким. Крім того, його обтяжує ґрунт, додаткові елементи декору.
Аби сподобалося підводним мешканцям.
Купити акваріум можна різної форми. Однак найбільш зручним для життя вважається той, акваріум, який максимально нагадує природне середовище, в якому живе той чи інший вид риб, безхребетних або рослин. А населенню акваріума найбільше підходить прямокутний будиночок за формою з достатнім простором.
Скло для акваріума
Вибираючи акваріум, нашу увагу перш за все приверне матеріал, з якого він виготовлений. Це, звичайно, скло. Але скло якесь? Є акваріуми із силікатного та з акрилового (плексиглас) скла. Різниця між ними суттєва. Перший матеріал дуже твердий, але за характеристиками – тендітний. Навіть за бажання ви навряд чи зможете залишити на ньому мітку або подряпину, а ось розбивається це скло без зайвих ускладнень.
Другий варіант скляного матеріалу – це акрил. Арил відрізняється в’язкістю та пластикою, м’якістю та легкістю. Він не б’ється, але дряпнути його можна. Якщо ви купуєте акваріум на замовлення, то краще уважно вибирати товщину скла та його тип. Якщо все вибрано правильно, то такий акваріум служитиме вірою і правдою, не помутніє від води і не стане гіршим з плином часу.
Купити готовий акваріум можна, не боячись потрапити в халепу, тому що виробники цих підводних будиночків вже врахували всі необхідні параметри – співвідношення обсягу, форми, товщини та типу скла. Так, наприклад, круглі або вивернути дизайнерські акваріуми будуть найчастіше виконані з акрилового скла. А традиційні «прямокутники» – із силікатного. До речі, акрилове скло, як можна було зрозуміти, має характеристики безпеки.
Ціна на акваріум
Акваріум коштує стільки, скільки коштує його якість. Насамперед, враховуйте товщину скла. Чим вище акваріумні стіни, тим товщі він має бути. Ось чому однакові за іншими параметрами акваріуми, відрізнятимуться в ціні в залежності від висоти стін. Що вище, то дорожче, одним словом.
Ціна акваріума може бути збільшена, до того ж, елементами, що ускладнюють виготовлення виробу. Різні дуги та нестандартні кути (ті, що менше або більше дев’яноста градусів), облаштування дна в залежності від потреб фільтраційного обладнання, Спеціальні індивідуальні замовлення (наприклад, за розміром) трохи можуть вплинути на те, скільки коштуватиме акваріум. Тут важливо віддати замовлення в руки професіоналів, і це не просто пишномовні слова. Справа в тому, що на ваше побажання можна зробити за гроші все. Але чи буде це зручно для мешканців майбутнього підводного світу? Чи не позначиться це на їхньому благополуччі? Досвідчений та професійний майстер порадить і підкаже, яке з ваших індивідуальних побажань раціонально, а яке, можливо, слід трохи модифікувати.
“Скляна” якість
Щоб скляна тара для домашнього акваміру була якісною, потрібно встежити за такими важливими моментами:
Силікатний акваріум має бути створений чітко за технологією. А порушити технологію можна неякісним склейкою пластин скла або побудувавши акваріум їх недостатньо товстих скляних пластин. І тут уже йдеться про безпеку, тому що привести це може до тріщин у склі, а там і до потопу недалеко.
Не заощаджуйте на стеклах. Це загрожує тим самим потопом. Якщо хочеться заощадити, краще зверніться до хорошого майстра, а не до дядька Васи, який обіцяє класний акваріум за маленькі гроші. Професійний майстер, знову-таки, може вам справді грамотно підказати, де можна економити, а де на заощаджених копійках доведеться рахувати збитки та робити новий ремонт. Конструкція акваріумної «банки» має бути виконана дуже грамотно.
Акриловий акваріум, слід сказати, страждає від «сріблення». Це своєрідне «захворювання», викликане все тією самою економністю. Дешевий матеріал, використаний при виготовленні акваріума, занадто тонкі скляні пластини, недостатній рівень жорсткості конструкції – це причини, які викликають ефект сріблення. В результаті в самій товщі скла утворюються маленькі, навіть мікроскопічні тріщини. Сам акваріум з такими тріщинами може стояти довго і не завдавати жодних збитків у вигляді протоки води тощо. Проте все зовні це буде «не те». Характерно те, що дані «симптоми» можуть з’явитися в акваріумі не відразу, а через рік або навіть більше. А це саме той час, коли закінчується гарантія на акваріум. Позбутися мікротріщин вже не вдасться.
Щоб не було неприємностей, звертайтесь до професіоналів. Купити акваріум просто, а ось купити неякісний акваріум – ще простіше. Будьте пильні.
Ти – опора моя…
До тумб та підставок теж є деякі вимоги. Упустимо той момент, що вони не повинні виглядати як динозаври серед кондитерської, а гармонійно та органічно доповнювати інтер’єр приміщення. Тумби для акваріума – це опора, на яку ми звалюємо часом і по півтонни (адже акваріум на 300 літрів разом із ґрунтом та іншими супутніми матеріалами може важити і до 450 кілограмів). Виходячи з цього, тумба має бути міцною. Нежорсткі тумби можуть і просісти. До речі, краще відразу повідомити майстра чи консультанта у меблевому магазині, для яких цілей ви збираєтесь експлуатувати цей виріб.
Нерідко тумби, спеціально розроблені як опора для акваріума, є простими і практичними конструкціями. Там все влаштовано функціонально, проте декорувати інтер’єр ними навряд чи вдасться, оскільки вони позбавлені надмірностей. Виробники акваріумів намагаються за рахунок такого підходу оптимізувати витрати, так що тумби у них виходять відмінними в частині функціональності та середніми в галузі краси та дизайну.
Відмінна якість для тумби – це вологостійкість. Як би ви не хотіли акуратно поводитися з стислим виглядом меблів, все одно якась кількість води на неї потраплятиме. Дерев’яні або «а-ля дерев’яні» тумби з часом здуватимуться, якщо не володіють такою характеристикою, як вологостійкість.
Найскладніше створити закінчену композицію за стилем, коли оформлення самої тумби і кришки акваріума поєднується. Тумбу готові виготовити скрізь, а ось кришка для акваріума – виріб досить особливий і за конструкцією, і за функціоналом. За цю справу не кожен візьметься.
Підсумки
Підведемо підсумок. Купити акваріум можна у багатьох місцях: на пташиному ринку, у дядька Вані, у спеціалізованому магазині або замовити акваріум окремо або в Інтернеті, наприклад, у нас. Але поспішати у цій справі навряд чи варто. Неправильна конструкція може коштувати додаткові витрати, як і неякісна робота. Так що тут краще без зайвого поспіху зважити всі аргументи, визначити місце, вирішити для себе, які розміри краще. І з усіма цими побажаннями потрібно звернутися до знаючих фахівців. Ми продаємо акваріуми багато років. І ось вам порада: не покладайтеся лише на своє «хочу». Будьте відкриті до порад і звертайтеся до висококваліфікованих професіоналів.