Послугу «виготовлення акваріумних кришок» замовляють, зазвичай, у декількох випадках:
- З метою модернізації старого акваріума;
- Після виходу з ладу старої кришки, коли варіант з ремонтом не є можливим;
- Коли акваріум виготовлено власноруч або на замовлення в когось зі знайомих, хто не займається кришками.
Іноді потенційний клієнт наперед добре визначився, яку саме кришку він бажає отримати, що в ній повинно бути, а чого не повинно; частіше просто хочуть «гарно» і «щоб підходило».
Що краще: купити чи замовити?
Тож, давайте проаналізуємо всі «плюси» та «мінуси» двох різних підходів до забезпечення акваріума кришкою: купівлю готової кришки та виготовлення її на замовлення.
Купити готову кришку:
- Швидко та легко: якщо ви маєте акваріум стандартних розмірів та форми, при цьому не володієте чітким уявленням про зовнішній вигляд та комплектацію майбутньої кришки, ладні погодитися на будь-який варіант, крім відверто зіпсованої;
- Не потрібно втручатися в процес виготовлення та витрачати час на очікування: у магазині вам не пропонуватимуть подивитися на креслення, замислитися над кольором, визначитися з потужністю та спектром освітлення – все це ви просто прочитаєте у картці товару, якщо схочете;
Але є й певні плюси у виготовленні кришки на замовлення:
- Акваріум – це частина інтер’єру приміщення, і він має гармонійно вписуватися в нього: знаходитися в межах загальної гами кольорів, бути оформленим у відповідному стилі, що, звичайно, стосується і кришки. Тож, якщо ви стурбовані питанням дизайну, кришку доведеться замовити. В нашій майстерні у вас буде можливість висловити всі відповідні побажання.
- Часто акваріумні кришки, що продаються готовими, мають певний недолік: вони дуже низенькі. Таким чином освітлення та інша техніка, що зазвичай монтується у кришку, виявляється розташованою над самою водою, що є небажаним. Взагалі, це навіть небезпечно, адже обладнання працює під напругою;
- У купованих кришок часто відсутнє віконечко для годування, а на замовлення їх можна зробити навіть кілька.
Отже, якщо ви вирішили не просто отримати кришку «придатну до використання», а забезпечити собі максимальний комфорт, безпеку та естетичне задоволення, давайте поговоримо про деталі.
З чого виготовляється кришка?
Вибір готових кришок дуже великий. І час від часу з’являються нові пропозиції. На практиці акваріумісти нечасто мають бажання постійно стежити за ринковими тенденціями – вони радше воліють милуватися своїм акваріумом. Тож, коли виникає раптова потреба купити нову кришку, впадають у розпач від того, скільки нового з’явилося у продажу с того часу, коли вони купували акваріум.
У нашому каталозі ви знайдете багато моделей кришок з різних матеріалів: ДСП, ПВХ, пластик, метал. Можна обрати щось на свій смак. Частіше за все сучасні замовники бажають мати пластикову кришку. Ми виготовляємо такі кришки з високоякісного пластику, що не є токсичним, використовуючи сучасні технології, дотримуючись ескізів замовника.
Іноді потрібно, аби кришка гармоніювала з меблями. Тоді її виконують з ДСП, а за бажання – з дерева. Але дерево – матеріал не дешевий, і, порівняно з пластиком, обмежений у формі. При цьому кришки з суцільного дерева виглядають дійсно статусно. Частіше їх замовляють власники дуже великих акваріумів.
Як правильно облаштувати освітлення в акваріумі?
Світло дуже важливе для акваріумної біоситеми. Аби правильно облаштувати його, варто докласти зусиль.
По-перше, потрібно розрахувати потужність:
- при тусклому освітленні, що майже не досягає дна та окремих кутків, рослини ростуть погано, розмножуються водорості, вода цвіте, а рибки виглядають блідо;
- якщо потужність освітлення надто велика, рибки отримують стрес, не розмножуються; дивно, але й рослини не у захваті від надлишкового освітлення: вони зупиняються у рості, дрібнішають.
В акваріумі можливо використовувати чотири види освітлення:
- природне: придатне для акваріума у невеликій кількості, не завжди взагалі корисне; володіючи великою біологічною потужністю, сонячне проміння краще не допускати до акваріума, крім деяких випадків, коли мова йдеться про культивування особливих видів тропічних рослин; якщо такої потреби немає, краще не піддавати акваріум сонячному промінню: у ньому можуть з’явитися водорості та неочікувані бактерії;
- штучне освітлення згори: основна частина освітлення в акваріумі; в більшості ємностей – єдиний засіб освітлення;
- бокове освітлення: застосовується у акваріумах з великою кількістю рослин, що затінюють одне одного, при тому, що глибина акваріума не дозволяє сподіватися на достатнє проникнення світла згори;
- нічна підсвітка: іноді застосовується для краси. Тоді милуватися акваріумом можна буде і вночі.
Перш, ніж обрати кришку, потрібно точно визначитися, якого освітлення ви бажаєте для власного акваріума. Потужність рекомендується розраховувати виходячи з 0,5 Вт на літр води. Але це так само приблизно, як 3 літри на 1 см рибки. Потужність освітлення потрібно коригувати виходячи з відомостей про сам акваріум, його флору та фауну.
Спеціалісти нашої майстерні радо допоможуть вам визначитися з важливим питанням потужності освітлення в акваріумі. Якщо ви замовите в нас кришку або акваріум з кришкою, ми разом вирахуємо, скільки Вт потрібно для ваших літрів, беручі до уваги усі нюанси.
По-друге, визначитися з видом ламп
Сьогодні для освітлення акваріума використовують кілька видів ламп:
- лампи накалювання: варіант значно застарілий; вони надто сильно втручаються в клімат акваріума, нагріваючи поверхневий шар води, в якому, до речі, працює індикатор обігрівача: виходить, що вода тепла тільки зверху, бо терморегулятор, досягнувши за своїми вимірами потрібної температури, припинив нагрівання; але часто вони застосовуються в тераріумах, і чудово там себе виправдовують;
- люменісцентні лампи: найбільш часто зустрічаються в сучасних акваріумах; останні розробки у галузі освітлення акваріумів люменісцентними лампами – аква-лампи: вони дають спектр випромінювання, що сприяє росту рослин та подобається рибкам. У продажу вони присутні у широкому асортименті, розрізняються за потужністю, довжиною, формою, діаметром та іншими показниками. Таким чином ви можете отримати кришку, облаштовану точно під потреби вашого акваріума. Але аква-лампи досить дорого коштують;
- останнім часом популярності набуває світлодіодне освітлення акваріумів. Воно також коштує недешево, але має великий робочий ресурс, чим компенсує свою ціну; світлодіоди мають ще декілька важливих переваг, у тому числі економічність і можливість програмного керування.
Сьогодні ми все частіше пропонуємо замовникам саме світлодіодне освітлення.
Ресурс акваріумної кришки
Акваріумна кришка є прилад, отже, купуючи її, потрібно цікавитися терміном гарантійної експлуатації. Отже:
- шаблонні пластикові кришки – до 5 років; далі вона починає деформуватися, в ній заводиться пліснява; аби цього уникнути, ми оснащуємо свої кришки внутрішнім захисним склом, що унеможливлює потрапляння вологи на обладнання. Особливо актуальним внутрішнє скло є для акваріумів з жорсткою водою: цихлідників, псевдоморя тощо, бо жорстка вода є агресивним середовищем для пластикової конструкції. Якщо цього не зробити, волога поступово зіпсує кришку, і вам знову доведеться її купувати. Наші майстри з ремонту іноді бачать такі кришки: в них може накопичуватися до 100 мл конденсату! То як вони можуть працювати тривалий час за таких екстремальних умов?
- Дещо довше слугуватимуть кришки з ДСП – до 8-10 років;
- Рекордсменами є кришки з натуральної деревини.
Обираючи кришку, ми радимо вам не зупинятися на питанні заощадження надто вперто: краще придбати якісну річ, і вже більше не обтяжувати себе цією проблемою. Наші майстри завжди готові вас проконсультувати з усіх питань замовлення кришок.