Як очистити ставок на садовій ділянці.

Ніщо так не прикрашає і не робить присадибна ділянка або сад більш різноманітним, ніж штучна водойма. Але він вимагає неабияких зусиль для підтримки краси і порядку. Навіть зовсім маленький ставок, який більше схожий на калюжу, з часом схильний заростати ряскою і водоростями.

Для того, щоб чистити великі водойми застосовуються земснаряди – плаваючі пристрою, вичерпують землю разом з водою і очищають воду. Аналогічні, тільки набагато менші міні-пристрої застосовуються для ландшафтних і садових ставків. Але до них справа доходить рідко із-за зрозуміло високої ціни. Деякі з них виконані навіть як амфібії, тобто, можуть пересуватися і по землі, і по воді.

Палюдаріум

Чищення ставка фірмою.

Ще один варіант – замовити допомогу фірми, яка займається очищенням води на присадибних ділянках. Ціна буде залежати від розмірів ставка, але в будь-якому випадку виявиться непорівнянної з витратами на те, щоб просто почистити свій ставок власними руками.

Інструменти для чищення ставка

Найперший інструмент для такої роботи – спеціальні сачки, якими зручно виловлювати впале у водойму листя, вони ефективно збирають також дрібе сміття з поверхні. Є для такого сміття і пилу на поверхні “дзеркала” ставка і спеціальний інструмент, який називається скіммер. Його розташовують на дні, після чого він з допомогою насоса втягує з поверхні сміття. Надалі досить просто витрусити це сміття з кошика цього пристрою. На цьому ж технічному принципі заснований і так званий підводний автоматичний пилосмок. Він добре підходить для забетонованого або пластикового ставка, який потрібно почистити після зими або під кінець сезону. Вага даного пристрою досягає до 20 кг і він переміщається по дну водойми самостійно. Щітки особливого пристрою збивають пил і бруд, які накопичилися на дні і вони разом з потоком води профільтровуются через спеціальну сітку. Спецнасадки на корпусі пристрою чистять і водорості, які набралися на внутрішній поверхні біля водойми. Час роботи підводного пилосмока може становити від двох до шести годин, залежить від режиму.

Ручний пилосмок

Цю ж процедуру можна виконати і за допомогою ручного пилосмока, який пересувають по дну водоймища за допомогою спеціальної телескопічної штанги. Тоді сміття з водою просочується через фільтр, який встановлений на березі, а далі через форсунки знову викидається в ставок. Є і напівавтоматичні варіанти цього популярного і ефективного пристрою.

очищення ставків

Крім механічного збору пилу і бруду найважливішим засобом для чищення водойми стають речовини – фільтрати, призначені для знезараження води. Як правило, такі препарати виробляють, виходячи з різних принципів дії. Механічні фільтри продавлюють воду через контейнер, який наповнений пористим матеріалом, наприклад, гравієм, поролоном або кварцовим піском), який опускають у воду. Для господаря вся робота завершується на тому, щоб просто дістати з пристрою фільтруючий матеріал, який вже був відпрацьований. Його досить просто промити – і знову запустити виконувати свої функції.

Для тих штучних ставків, які знаходяться на ділянках біля дачі застосовуються ще і спеціальні хімічні фільтри, які нейтралізують шкідливі бактерії, що кишать у воді. Однак, хімічні речовини також впливають і на всіх мешканців далеко не тільки водойми, а й сусідніх екосистем. Виходячи з цього, зараз люди все частіше намагаються застосовувати на своїх дачних ділянках біологічні фільтри або намагаються працювати з ультрафіолетом. Цей останній спосіб дуже ефективно вбиває будь-які живуть у водоймі бактерії. Біологічні компоненти не тільки просто і швидко розкладають на складові і зелені, і сині водорості, а також ще і ряд інших органічних речовин. Також біологічного типу фільтри чудово освітлюють воду і додатково насичують її киснем. Застосовуючи настільки різноманітну техніку можна досить просто і не витрачаючи фантастичних зусиль легко підтримувати красу і чистоту свого дачного ставка.

Слід також відзначити цікавий момент, який полягає в тому, що хоча б один раз бажано всю процедуру очищення води пройти самостійно, без додаткової допомоги з боку розумних машин і механізмів. Це дозволить на власному досвіді виявити всі базові проблеми, що виникають при очищенні ставка, починаючи від наявності місць на дні, звідки важко що-небудь дістати, і закінчуючи тим, що не протягнуть шнур живлення потрібно місце в будинку або садибі для забезпечення роботи механічних помічників. Також частина очисних процедур, які проводяться механізмами, і вимагають певного втручання людини, який точніше відчуває, зокрема, і досягнутий рівень чистоти води. В подальшому, при однократному чищенні виникає достатня мотивація, щоб не допускати такого застою в майбутньому. Більш того, має сенс навіть наймати окрему людину для проведення робіт на відносно великому ставку.