Вирощування акваріумних рослин як бізнес

Ну, здається все просто. Кущики акваріумних рослин коштують гроші. Їх можна виростити достатньо багато. І, заробити…. Це як нова бізнес ідея. Як отримати пасивний дохід в додатковий час після основної роботи. Ми ж не стаття яка класна бізнес ідея. Ми стаття по акваріумістиці. І знаємо його з середини. Там статті про бізнес ідею, бізнес на акваріумних рослинах.

Ринок акваріумних рослин

Розмір ринку маленький. Ніхто не знає точних сум. Може 10 000 доларів. Ну 20 000 може. Ну припустимо що 30 000. При цьому мій сусід купив собі дерев бонсай на 40 000 доларів за раз. В будь якому випадку обсяг ринку в Україні мізерний. І з таким об’ємом по запиту акваріумні рослини на ОЛХ випадає 1000+ оголошень. Тут стає зрозумілим. На сильно малий пиріг ну сильно багато бажаючих. Глобально, стабільного ринку і попиту на акваріумні рослини немає. Так, їх купують. Але, цей ринок перенасичений. І вряд чи він розвантажиться. Вряд чи пропадуть оголошення типу «віддаєм безкоштовно кошеня», а рослини орієнтовно знаходяться в подібній ситуації.

Продаються акваріумні рослини в акваріумних магазинах, де продаються рибки для акваріума, або ж в інтернеті. Фактично, це 2 місця де можна купити. В інтернеті в основному це соцмережі, дошки оголошень, інтернет-магазини. Це мабуть основні канали, через які вони продаються.

Як вирощуються акваріумні рослини і ким продаються

Давайте розберемось, або з ким вам конкурувати, або в яку категорію продавців долучитися. Адже з цих джерел надходять рослини на ринок.

Просто власником акваріума

Якщо акваріум запущений правильно, все стоїть правильне обладнання, то рослина в ньому буде рости. Куди її дівати? Правильно, ОЛХ, Фейсбук, магазин чи ринок, ну і будь-яке місце де знайдеться. В акваріумі воно заважає. Тому, його просто потрібно продати. І, так доволі часто продаються. Не зовсім безкоштовно, але ціни нижче ринку. І, люди доволі часто купують. Асортимент маленький. Витрат і інвестицій ніхто не рахує. Вони дістались безкоштовно. І як з безкоштовного отримати кошти? Все вірно. Продати. І ця схема мабуть працює. Рахуємо, продажі 3 рази в рік. Потратили 4 години. Дохід 20 у.е. нехай. Прибуток 5 доларів за годину. Не багато, але і не мало. І вони на порожньому місці. Тут або викинути рослини, або так продати.

Куди можна дівати рослини? Продавати в магазини, через інтернет, на місцевому ринку. Всюди ціни будуть не високі. І, стабільного ринку немає. Сьогодні куплять, а завтра ні. Тому, перевиробництво зробити достатньо просто.

Фанатом акваріумних рослин

Бізнес на акваріумних рослинах

Є люди колекціонери. Є дослідники чи ботани. Всі різні. Багато людей створюють собі колекції анубіасів, буцифаландр, ехінодорусів…. Це їх хоббі. Їм це подобається. Вони відчувають задоволення від того, що розбираються в темі. Відчувають себе спеціалістами. Майже завжди воно так і є. Вони дійсно спеціалісти в своїй темі. І як вони продають? По ринковим або нижчим цінам.

Але, тут не про інвестиції, бізнес і гроші. Це їх хобі може більше забирати коштів, ніж приносити доходу. Прийшли гості, показати, які в нього стелажі з гарними рослинами. І як в цій темі людина розбирається. Але, тут задоволення людина отримує від процесу. І від статусу спеціаліста, який він набуває, займаючись цим хобі. Формула доходу наступна. Я займаюсь улюбленою справою. Мені щось в колекції лишнє. І я просто продаю. І це хобі частково відбиваю. А якщо вдається багато коштів отримати за рослини, то це просто приємний бонус до захоплення. Рибалка теж вимагає більше коштів, ніж вартує риба, яку можна зловити. Але рибальські магазини є в кожному містечку.

Сервісними спеціалістами

Багато людей займаються обслуговуванням акваріумів. Там є травники. Скільки з них можна за тиждень «настригти» лишнього? Відро. І вартість його доларів 50-100. Куди його дівати? Тим більше, продаж рослин це не профільна задача. Тут отримується 10-50 доларів за прихід на чистку. А ходити на нові пошти – та немає часу. Простіше віднести в магазин і здати за 10 доларів знайомому. І хай той займається. Для спеціаліста з сервісу це бонус до основної роботи. Ну, і зайти до знайомих і обміняти рослини на корм, це не про гроші. Це більше про відносини з колегами по справі.

Висновок про продавців рослин

Оптимально, ви приєднуєтесь до якоїсь категорії людей, що продають рослини. Але, в кожній з цих категорій, це не про гроші. Не про інвестиції. Грошей на акваріумних рослинах не буде. А буде процес. Якщо вас не влаштовує такий варіант, ну то потрібно шукати іншу ідею.

Порахуємо інвестиції

Бізнес на акваріумних рослинах

Візьмемо для простоти акваріумів на 1000 літрів. 300 у.е. акваріуми, 300 у.е. світло. Грунти, фільтра, стелажі, хай ще 300 у.е. Глобально, мінімум 1000 у.е. З практики, в таких акваріумах можна вирощувати рослин на 100 у.е. в місяць. Добавим інвестиції в СО2, на 200 доларів. А чи достатньо цієї суми? Типу за рік відібється.

Рахуємо постійні витрати. Куб води, 100 кв електрики, добрива, – 10 у.е. . А оренда ще приміщення. І час час час. Догляд за рослинами мінімум 40 годин. І їх пакування і носіння на відправку ще 20 годин Ну от, за 60 годи отримаємо 90 у.е. Або, 1.5 долари за годину. Ще й при цьому вкласти потрібно в справу 1000 у.е. Воно того варто? А ви зможете знайти працівника на такі гроші? А платити податки? Відповідь самі знайдете.

Чому ми ним займаємось вирощуванням рослин?

Ми не займаємось. В нас просто є акваріуми в офісі. Чи можна і магазином назвати. Чи розводнею акваріумних рослин. І вона точно входить в десятку в Україні.

1 – Статус. Ну яка солідна фірма, яка займається акваріумами не буде мати живих рослин?

2 – Краса. Це гарно. Люди приходять за емоціями. За красою. І хочуть побачити, що в них може бути. І виставковий акваріум має бути для цього.

3 – Продаж себе. Ми продаємо себе як спеціалістів. Ми вміємо. Гляньте, що у нас виходить. І ми можемо надалі піклуватись за вашим акваріумом.

4 – Продаємо готові рішення. Ви бачите який гарний акваріум стоїть у нас? Вам ми можемо створити такий же.

5 – Додатковий потік людей. Про нас взнають більше. Є взаємодія. Хтось заїде до нас в магазин. Хтось розповість про нас. Хтось просто довго буде обирати рослину на сайті, і довго проведе час. І для гугла це позитивний сигнал.

6 – Час. Коли замовляють запуск акваріума, ми відразу беремо рослину у себе. Не шукаємо по постачальникам. Не очікуємо доставки. Воно все на місці.

7 – Продаж покупцеві. Так, ми будемо намагатись налагодити контакт з покупцем. Продати рослинку. Якусь подарувати. Щоб були приємні емоції від співпраці з нами. З акваріумними рослинами це простіше. А бонуси люблять усі.

Ну, і де тут гроші з «бізнес на акваріумних рослинах»?

Ми цим займаємось наступним чином. В нас вони ростуть. Нам цим подобається займатись. Ну і хай собі ростуть. А прийшли купили рибку і рослинку разом, добре, ще додаткові кошти. Рослин і не зменшилось. Є продаж з інтернет магазину, теж добре. Спакуємо, відправимо. Немає продажів акваріумних рослин? Добре, будемо робити іншу роботу. Вони в фінансовому плані для нас погоди взагалі не роблять. У нас витрати на податки, зарплати і оренди на тисячі доларів. А з рослин приходить кілька сотень. Кілька процентів від виторгу. Тому, акваріумні рослини можуть і не продаватись. Це не бізнес для нас. Якщо за місяць не продамо жодної рослини, нічого для нас в фінансовому плані не зміниться.

Висновок простий. Ідея бізнесу як вирощування акваріумних рослин в нинішній ситуації не працює. Рослини мають продаватись дорожче, щоб мати можливість платити зарплати, оренди і податки. І ринок має бути значно більшим, ніж він є зараз. Вирішити питання, де знайти великий ринок збуту і як там продавати дорого зможуть одиниці. В інших сферах заробити гроші набагато простіше. А тут бізнес реально буде збитковим при таких умовах.