Виходячи з логіки, акваріумная кришка, звичайно, потрібна: це – захист акваріума та його естетичний вигляд. Але дехто з акваріумістів, що захоплюються екзотичними стилями дизайну, наполягають на тому, що без кришки акваріум уписується в інтер’єр більш гармонійно. Давайте спробуємо зважити всі «за» та «проти» використання кришок в утриманні акваріуму та сформувати власний погляд на це складне питання.
Плануєте купити акваріум? Тож вам час прийняти відповідальне рішення: утримувати його з кришкою чи без? Тому що від цього залежатиме його зовнішній вигляд і вартість. Наразі ми розберемося, у чому полягає головний плюс формата «акваріум з кришкою» і чи можливо взагалі обійтися без неї?
Кришка для акваріума: функціонал
Кажучи «кришка для акваріума» можна помилково вимовити «криша». Це не така вже велика похибка: кришка дійсно слугує механічним захистом для мешканців акваріума. Це спосіб вберегти їх від сторонього втручання, наприклад, від дітячої цікавості. Малюки постійно виявляють увагу до акваріуму, і це – дуже корисно для формування їхньої особистості. Але за браком знань вони часто завдають шкоди ювелірному мікроміру водного куточка, жбурляючи туди іграшки і сміття.
Воно може б і нічого, але потрапляння в акваріум сторонніх предметів, що не пройшли спеціальну обробку, вносять зміни у його мікрофлору, можуть бути джерелом зараження шкідливими бактеріями, які негайно починають псувати акваріумну воду та життя вашим барбусам, золотим рибкам або іншим меченосцям чи гупі. Акваріум у своїй обмеженості не має можливості нейтралізувати такі згубні впливи. Він працює, як тонкий механізм годинника, де кожна деталь займає відповідне місце, і тільки тоді можливе досягнення біологічної рівноваги, коли кожний найменший гвинтик виконує властиву йому роль. Потрапляння в акваріум чужинців вносить розлад у гармонію підводного світу, примушує його виглядати кепсько і ще гірше пахнути у прямому сенсі. Вода псується і завдає численних проблем своїм мешканцям та господарям.
З іншого боку, сам акваріум може завдавати шкоди дітям та домашнім тваринам. Що як малюк задумає звідти попити, а котик – половити піраній лапкою? Тому з цієї точки зору краще його прикрити.
Якщо відволіктися від проблем з недружнім оточенням і спитати себе: «то як рибкам краще у принципі?», спробуйте самі відповісти, як би ви почувалися без даху над головою? Звичайно, це не одне і те саме, і в природних умовах рибки мешкають у відкритому просторі, але в акваріумі все дещо інакше. Це – не природнє середовище.
Чим прикрити акваріум?
Отже, якщо ми дійшли висновку, що все-таки варто прихистити чим-небудь акваріум, то чим краще це зробити? Чи варто спробувати закрити його від пилу та дітей якимсь непристосованим до цього предметом? І чи можливо таким чином дійсно забезпечити собі можливість насолоджуватися спогляданням гарного акваріума? Так, можна спробувати.
Є багато різних способів накрити акваріум. Дехто використовує скло відповідного розміру. Таким чином можливо забезпечити його відповідним освітленням. Тобто, поставити зверху лампу.
Хтось кладе зверху шмат пластику або оргскла. На круглий акваріум дехто кладе навіть звичайну прозору кришку з скляної каструлі або тарілку.
Але давайте розберемося: для чого в домі акваріум? Для кра-си! Це – варіант декору. Звичайно, це хобі, улюблений спосіб проводити вільний час у спілкуванні з живою природою. Але у приміщенні він має виконувати роль прикраси. Якщо він здатен на це, звичайно. Чи гарно виглядає акваріум, прикритий мотлохом?
Тому все ж таки, напевне, варто дозволити собі придбання кришки для акваріума. Її можливо купити готову, частіше разом із самою банкою. Цей варіант, безсумнівно, найкращій. Іноді можна придбати кришку окремо – вони є у продажі, але тут важливо правильно визначити розміри акваріума. Якщо він має правильну форму: круглу, квадратну, або прямокутну – це нормально, але якщо він має гнуте скло, задача вибору кришки значно ускладнюється- до практично неможливого.
Тоді кришку можна замовити. Впевнені майстри самі визначать розміри і зроблять креслення. Ви зможете внести власні корективи стосовно зовнішнього оформлення та облаштування.
Незаперечні принади кришки
Кришка має безліч переваг. Вона є многофункціональним пристроєм, який забезпечує спокій і санітарний стан акваріуму. Завдяки кришці рибки не вистрибують назовні, якщо навіть вони до цього схильні.
Кришка уповільнює випарення води в акваріумі. Взагалі, вона перешкоджає прямому контакту води із зовнішнім середовищем. Акваріуму не дошкуляють не тільки сторонні особи, але навіть не проходять запахи і певною мірою звуки. Мешканці води почуваються захищено.
У кришці дуже зручно влаштовувати різне обладнання. Зазвичай, саме сюди монтується освітлення. Якщо однієї лампи виявиться замало, можливо сконструювати кришку с кількома рядами ламп. Це, звичайно, матиме відповідний вплив на вагу і ціну. Але замовляючи кришку, ви самі зможете проконтролювати процес зборки обладнання і запропонувати свої корективи. Надалі кришка працюватиме саме так, як ви хотіли.
Кришка для акваріуму – це половина його декоративних якостей. Ззовні вона доповнює його, надає образу завершеності. Саме завдяки кришці акваріум якнайкраще вписується в інтер’єр. Її оформлення добирається у відповідній гаммі кольорів, створюється у певному стилі.
Нарешті кришка може прикрити неестетичні деталі акваріумного обладнання: електропроводку, трубки фільтра та інше.
Кришка для акваріума власноруч
Зараз в Інтернеті є багато порад стосовно того, як створити акваріумну кришку власноруч, начебто таким чином можливо значно заощадити кошти та набути корисного досвіду. Власне, це не поганий початок для акваріуміста, якщо ви маєте певний запас навичок, знань і техніки. Якщо нічого цього немає – не витрачайте час і краще придбайте просту пластикову кришку, ніж купувати матеріали для роботи і обладнання, яке потім ви не зможете використати.
Якщо ж ви все таки відчуваєте впевненість у власних силах, то зважте перш за все на те, що кришка – це не на один день. Вона повинна вправно слугувати вам довгі роки, постійно знаходячись у середовищі підвищеної вологості. Тут розташовані деталі освітлювального приладу, що також можуть зазнати згубного впливу вологи, якщо їх не прихистити правильно. Деякі матеріали, з яких здається можливим виготовити кришку, від постійного контакту з водою можуть деформуватися, роблячи виріб непридатним до використання за призначенням.
Куповані кришки
Найдешевші кришки для акваріума – пластикові, зібрані у Китаї. Вони бувають досить непогані, якщо такий «хай-тек» не зіпсує вашого інтер’єру. Китайські вироби, у тому числі кришки, сьогодні мають високу якість, для їхнього виготовлення використовуються висококласні матеріали, і ціну вони мають відповідну. Дешеві варіанти краще оминати. Оберіть кришку надовго.
На жаль, неможливо, купуючи кришку, або тим більше замовляючи її через Інтернет, перевірити функціональність обладнання. Але якщо ви замовляєте кришку в майстра, ця проблема зникає автоматично: ви можете і приміряти її, і отримати гарантію. Навіть розібрати та подивитися, чи дійсно в неї встановлені ті деталі, які ви самі замовили.
Наші майстри цінують власну репутацію навіть більше за гроші, ми завжди турбуємось про те, щоб клієнт не тільки пішов від нас у повному задоволенні, але й не повертався зі скаргами ніколи. І нам це вдається. Виконуючи ремонти, ми вкрай нечасто маємо справу із власними виробами. Акваріуми взагалі жодного разу самі свої не переклеювали. Це такі чогось варте.
Усі питання, що виникають в вас стосовно вибору акваріума з кришкою чи без кришки, ви можете задати, подзвонивши нам по телефонам, що вказані на сайті. Ми надамо вам вичерпну консультацію та просто дружню пораду: адже тепер ви – наш колега і однодумець.
Ми зробимо все можливе аби втілити в життя ваші найсміливіші задуми. Якщо це не вплине негативно на подальшу експлуатацію виробу. Справді, важко уявити, аби хтось заводив рибок тільки для краси, не маючи до них жодних почуттів. Вони живі! Тому ми завжди тримаємо функціональність і безпеку в пріоритеті, чого і вам бажаємо.