Запуск акваріумів

Запуск акваріумів

Запуск акваріумів – популярна послуга майстрів нашого магазину. Тому що тривалий і відповідальний етап народження нового маленького світу наважується пройти не кожен аматор. Цьому є вагомі пояснення.

Отже, нарешті акваріум вже куплено, обладнання – також, місце, де він буде влаштований, звільнено та підготовано. Здається, ось – бери, наливай воду та біжи у магазин по рибки. Але ж ні! Акваріум «з нуля» потрібно не просто підібрати, але й правильно «запустити» – тобто, провести певні біологічні налаштування, аби надалі в ньому склалася та атмосфера, в якій рибки дійсно житимуть, а не виживатимуть. Ті, хто давно займається акваріумістикою, знають, який це відповідальний та складний процес – запуск.

На запуск акваріума може піти досить тривалий час, і з цією думкою доведеться звикнутися. Так, спостерігати за гарними рибками у новому акваріумі можна буде не раніше, ніж через місяць, а, можливо, і два або три. То що відбувається в  акваріумі за цей час?

Перше: готуємося до старту

Найбільша помилка новачків – купувати рибок одночасно з акваріумом. В той самий день. Фактично, для них це – смертний вирок. Якщо запустити рибок відразу у новий чистий акваріум з свіжою водою з водогону, вони дуже скоро спливуть черевцем догори. А якщо ви купите особливо витривалих рибок: барбусів або неонів, то почуватимуться вони в вашому акваріумі, як Ді Капріо у тайзі.

Отже, коли ви купили акваріум та принесли додому, його потрібно спершу добре промити. Він, звичайно, і так не брудний. Але ж і чашки у вашій кухні не брудні, а їх миють. Мова іде про чистоту не зовнішню, а хімічну. Потрібно добре промити акваріум водою, можна протерти харчовою содою. Ніяких миючих засобів додавати не можна категорично: вимити їх повністю не вдасться, а навіть найменша краплинка може згубно вплинути на акваріум-немовля. Промивка робиться для того, щоб видалити якісь забруднення, що з’явилися при виробництві, зберіганні або транспортуванні.

А ровно ли стоит аквариум?

А чи рівно встановлений акваріум?

Промитий акваріум встановлюємо на постійне місце. Чи рівна тумба під ним або інша опора, яку ви вибрали? Наскільки рівна? Якщо дійсно рівна –  тоді все нормально. Якість поверхні дуже важлива, особливо для великий ємностей, тому перевірити її за допомогою будівельного рівня буде не зайве.

Коли ми встановлюємо акваріуми, то завжди заздалегідь турбуємося про те, щоб у майбутньому в них не виникли деякі розповсюджені негаразди, пов’язані з недбалим встановленням. У великому акваріумі, від 200 літрів, встановлення на нерівній поверхні може спричиняти розколи скла, адже з повним начинням такий акваріум важить кілька центнерів, а скло – воно таки скло, а не кремінь. Наявність нахилу поверхні, на яку спирається акваріум, або дрібних дефектів, зморшок, канавок та іншого може згодом спричинити великі неприємності. Саме тому ми окремо пропонуємо послугу «встановлення акваріумів» – це далеко не така собі дрібниця.

Після встановлення вкладають землю, тобто – грунт. Прийдеться докласти певних зусиль і тут. Якщо грунт куплено у магазині для акваріумістів, то він вже оброблений: знезаражений, має певну фракцію. Такий грунт достатньо просто промити. Якщо цього не зробити, від грунта у воді підніметься муть – цього не уникнути.

Якщо ви набрали грунт надворі – викиньте: в ньому можуть міститися такі мікроби і така хімія, що акваріум загине у зародку. Обов’язково купіть грунт в магазині (не для квітів), і, якщо він дешевий та від невідомо якого виробника, підстрахуйте новенький акваріум, прокип’ятивши його. Кип’ятіння займе десь годину-дві. Не вкладайте грунт гарячим: скло може дати тріщину. Ретельно охолодіть його, можна перемішувати лопаткою для більш швидкого охолодження. Але взагалі, грунти довго охолоджуються.

В акваріум підготований грунт краще вкладати з невеликим нахилом до переднього скла. Потім доливають трошки води (2-3 см) і починають садити рослини. Навіть якщо ви не плануєте культивувати живі гідрофіти у подальшому, на етапі запуску вони мають зіграти свою роль.

Коли ви садите рослини, зважуйте на те, що вони ростимуть, збільшуватимуться. Тому не треба садити їх надто близько. А згодом вони ще й розмножуватимуться, якщо запуск пройде правильно.

Тепер о цифрах. Товщина грунтового шару біля задньої стінки має складати близько 8 см, а до переднього скла має тоншати до 4 см. Якщо ви вирішили посадити великі рослини з міцними коренями, що, власне кажучи, досить нечасто буває в новачків, то досипте для них ще пару сантиметрів кам’янців. Якщо у вас планується встановлення донного фільтра – саме час це зробити і провести випробування. Закладати трубки у пісок небажано. Краще у мармурову крихту або базальт. Підійде галька. Тобто, за наявності донного фільтру поверхневий шар грунту обов’язково складатимуть камінці.

Далі починаємо встановлення акваріумного обладнання. Оскільки воно працюватиме у контакті з водою, поставтеся до цього питання уважно. Також на цьому етапі закладаються декорації: керамічні, кам’яні, мушлі, штучні корали, коряги; монтуються тераси та гроти. Не можна склеювати їх супер-клеєм: тоді вони навіки залишаться єдиною прикрасою акваріума. Потрібно використовувати спеціальні нетоксичні матеріали для закріплення декораций. Інакше вони можуть посунутися і зламати обладнання, або навіть розколоти скло. Особливо це стосується споруд з природнього каменю.

Якщо в акваріумі планується складний дизайн (наприклад, цихлідник з кількома печерами або рифовий акваріум) краще замовити його облаштування у нас.

Друге: коли заливати воду?

Заливка води – наступний етап запуску акваріума. Вода повинна мати кімнатну температуру. Можливо, трохи нижче, але не менше 19-20 градусів, інакше живі рослини, у більшості – мігранти з тропічних водоймищ, можуть постраждати.

Воду з-під крану лити не можна. Вона має домішки хлору, що є небезпечним для усього живого.  Власне, для того, щоб уникнути біологічного зараження, сполуки хлору і додаються до води у водогоні.

images

Але в нас поставлена інша задача: ми створюємо живий світ. Отже, хлору потрібно позбутися. Найпростіше – дати воді відстоятися кілька днів у відкритій посудині: хлор випаровується при контакті з повітрям. Прискорити процес можливо за рахунок підігріву води до 80-90 градусів.

Для прискорення видалення хлору можна скористатися засобами акваріумної хімії: кондиціонером для води. Дійсно, відстояти у жилому приміщенні воду для акваріума на 300 літрів – справа проблематична.

Якщо лити воду просто на грунт, утвориться ямка. Рослини, що висаджені поряд, можуть виплисти. Тому воду ллють по поставлене на дно блюдце, з якого вода розтікається поволі по акваріуму. Звичайно, його не ставлять на рослини. Перші сантиметри води ллють дуже обережно, далі вже можна посилити потік.

Не треба заливати акваріум до самого верху. Кілька сантиметрів потрібно оставити: по-перше, риби теж іноді беруть кисень з поверхні (втім, поки ви їх запустите, вода вже встигне випаритися), по-друге, світильник, монтований у кришку, не треба занурювати у воду.

Після наповнення водою включають обігрівач. Виставляємо температуру (зазвичай, 23-25 градусів) та вмикаємо інше обладнання: фільтр, аєратор тощо. Правильна реакція акваріума – вода має замутитися. Це означає, що у ній почалося вибухоподібне розмноження мікроорганізмів, які згодом прийдуть до рівноваги між собою та середовищем і складуть армію невидимих і необхідних працівників біобалансу. Якщо процес відбувся правильно, через деякий час вода стане знову прозорою, але набуде трохи жовтуватого кольору. Таким чином акваріум має проіснувати ще тиждень.

Деякі акваріумісти прискорюють процес набуття водою прозорості за допомогою спеціальних хімічних добавок. Але чи так це важливо, щоб втручатися у ювелірний природний баланс? Краще запустіть кілька равликів.

Третє: рослини

Коли вода прийшла до норми, настав час знову згадати про рослини. Як вони там? Чи почали рости? Чи не поспливали? Якщо ви обрали перші рослини правильно – тобто, узяли найвитриваліші (роголисник, валіснерію, кладофору) – вони вже повинні були почати  активно рости. Рослини існують у тісному співробітництві з мікроорганізмами, тож початок їхнього росту – видиме свідчення встановлення в акваріумі сприятливого клімату.

Садим растения

сама садочок посадила

Освітлення акваріума грає у цей період важливу роль, але не має бути занадто інтенсивним. 5-6 годин на добу буде достатньо. Коли рослини адаптуються і почнуть рости – середовище для першопоселенців готове!

Четверте: рибки

Нарешті, ми дочекалися кульмінаціонного моменту запуску акваріума: заселення рибками. Тепер ваш акваріум – не просто банка з водою, а функціональний підводний садочок з власним кліматом. Але він ще дуже молодий. Тож потрібно спершу запускати рибок простеньких, широко розповсюджених.

Придбати рибок можливо в нашому магазині. Ми маємо великий вибір різноманітних рибок і гарантуємо, що вони є здоровими та життєздатними. Також під час купівлі ви можете отримати у нас цілком вичерпну консультацію з усіх питань утримання того чи іншого виду риб, оскільки ми не наймаємо у магазин продавців – тут тільки акваріумісти. Зазвичай, для нового акваріума ми рекомендуємо гупі або меченосців.

Рибок годувати потрібно на 2-3 день від заселення. Нехай перші дні вони посидять на дієті. Для них це нормально в період стресу. Навіть якщо ви дасте їм їсти, цілком імовірно, що вони відмовляться, і в акваріумі з’явиться зайвий мусор.

П’яте: випускаємо основний склад

Приблизно через місяць після заселення в акваріум перших рибок, якщо все добре, можна випускати великих тропічних красунь, яких ви обрали для себе перед початком великої епопеї запуску. Можна посадити примхливі гарні рослини. Але не забувайте, що кожна рідкісна рибка або рослина тому і залишається рідкісною, що має досить детальні вимоги до умов існування: грунту, параметрів води, температурного та кисневого режиму. В ідеалі ви маєте йти до створення саме цих умов від початку запуску. Часто буває, що режим поволі коригується саме для конкретних риб. Це справа складна і вимагає грунтовних знань та практичних навичок.

Можливо, варто провести перше прибирання: просифонити грунт, промити фільтр. Іноді виникає питання доставки потрібних рибок: деякі великі і гарні риби важко витримують переїзди та адаптацію на новому місці, навіть якщо воно досить комфортне. Якщо ви боїтеся за них, можете замовити в нас послугу «перевезення рибок» або «заселення акваріума». Тоді ви можете бути впевненими, що рибки приїдуть в акваріум здоровими.

Як вам це?

Отже, акваріум запущено. Він гарний та життєздатний. Як вам це? Якщо ви готові спробувати пройти тривалий шлях самотужки – прийміть наше схвалення і пошану; якщо відчуваєте невпевненість – ми радо допоможемо. Замовляйте послугу «запуск акваріума» та просто спостерігайте за працею фахівців. Ми зробимо все правильно, і надалі в акваріумі не буде зайвих проблем. За умови правильного і систематичного догляду ваш акваріум завжди буде приносити тільки радість.

Дзвоніть за телефонами, вказаними на сайті, якщо ви маєте бажання скористатися послугою «запуск акваріума» від наших майстрів.


3 Коментарі

Трекбеки/Пінгбеки

  1. Заселение аквариума | Интернет магазин аквариумов - […] или же купили аквариум, после того, как совершили запуск аквариумной системы и посадили туда растения. А может, даже поселили туда…

Опублікувати коментар