Як очистити скло акваріума від бруду і нальоту?

Як очистити скло акваріума від бруду і нальоту?

Про те, як очистити стінки акваріума від нальоту ефективно, не вдаючись до цієї непростої процедури раз за разом.

Як би нам не хотілося обмежитися милим спогляданням підводного світу в акваріумі, так чи інакше доведеться за ним доглядати. Правда, в ідеальному варіанті догляд за акваріумом має навіть приносити задоволення, але зазвичай буває навпаки. Давайте з’ясуємо, чому так трапляється? Бути може, вся справа в тому, що ви не знаєте, як зробити ту чи іншу процедуру. Як просифонити грунт. вилікувати хвору рибку. Як позбутися від зеленого нальоту на стінках акваріума. Як чистити акваріум і як, власне чистити його стінки. А від неефективності ви допускаєте помилки і ускладнюєте собі життя. Сьогодні ми розберемося, як чистити скло в акваріумі так, щоб від ваших дій була максимальна користь при найоптимальніших часових витратах.

14102013194

Без сумніву, кожному аквариумісту залежно від «стажу» доводилося чистити скло акваріума. Але ті, хто «плавав» на контрольних з біології у школі, напевно, не знають, що чищення акваріума проводиться не лише людиною, але й самим населенням.

Справа в тому, що чистити скло акваріума нам часто доводиться від водоростей – зелений наліт на стінках акваріума – це саме воно. У той же час, в акваріум можна підселити тих жителів, у раціоні яких почесне місце займають якраз ті ж самі водорості, що приносять нам купу клопотів. Їх ще називають водорослеїдами. Таким чином, від чистки до чищення буде йти більше часу, а вода в акваріумі буде засмічуватися трошки повільніше.

Але так чи інакше доведеться прийняти той факт, що з самоочищенням акваріум не справляється, і вже за всіма параметрами і симптомів просить вашої допомоги. Приступаючи до такої непростої з біологічної точки зору процесу, як чищення скла акваріума, новачки часто приймають це за «помити вікна», «навести порядок», «щоб блищало», «щоб були прозорі». Але це не зовсім так. А то й зовсім не так. Акваріум – це вам не декор, а складна біологічна система, яка повинна працювати як механізм годиною. І просто «прозоре» скло нам не потрібно.

Чистимо скло в акваріумі

В корінь проблеми, якщо бути точнішим. Справа в тому, що якщо це не «планова» чистка акваріумного скла, а викликана якоюсь проблемою чистка, то потрібно спочатку під мікроскопом розглянути цю проблему. Тобто, розібратися, чому довелося нам поза плану чистити скло в акваріумі. Зазвичай, справа в світлі.

aa9500fb6b93

Освітлення в акваріумі має настільки важливе значення, що його важко переоцінити. Світло потрібне акваріумних рибках, він необхідний для зростання акваріумної рослинності, і до всього цього в навантаження світло має відношення до чистоти. Тобто акваріумне освітлення провокує не тільки бурхливу рослинність в акваріумі, але і на його стінках – це сприятливе середовище для водоростей. І ось тут важливо не помилитися.

Занадто багато світла – і стінки акваріума зелені від зелених водоростей. Тут-то ви вирішили зменшити світло і знову перегнули палицю – вже в інший бік, так що час вам дізнатися, що занадто мало світла – це гарантія появи коричневих водоростей на стінках акваріума. І ті, і інші – мікроскопічні водорості, які поодинці людське око навіть не побачить, а ось скупчення їх на склі акваріума дуже навіть помітно. В тому і печаль.

Чистимо раз, чистимо два, або Як чистити стінки акваріума ефективно

А ще печаль в тому, що, почистивши від небажаних гостей акваріум один раз, ви не отримуєте ніякої від них зобов’язання зникнути і більше не з’являтися. Якщо чистити неправильно, ефект буде короткостроковий – всього кілька днів.

До всього іншого на стінках акваріума починає накопичуватися ще одна неприємна для акваріуміста гостя – бактеріальна слиз. З її появою, всі декоративні якості колишнього колись красивого і затишного вашого акваріума стрімко котяться до нуля.

E080uj2oUv

Деякі акваріумісти-новачки практикують при цьому чистку одного тільки оглядового акваріумного скла. Природно, оскільки чистка «косметична» і проблем по суті не вирішує, через деякий кількість днів ви знову дивіться на зелене скло.

Чистимо скла акваріума: вода

Чистити скло акваріума можна хоч кожен день, але якщо з водою в акваріумі виникли проблеми, то ця процедура втрачає свою корисність. Іноді свіжа вода – ось несподіванка, адже ми її сприймаємо як чисту! – провокує наліт на акваріумних стінках. Ну ось так буває – влили нову воду, а наліт через день тут як тут.

Не вдаючись в хімічні подробиці і деталі цього заходу, просто візьміть чистеньку губку і дуже обережно – обережно, не допустіть поширення бактеріального «мулу» або каламуті в акваріумі – приберіть наліт, протріть акваріумні стінки. Як це робиться: просто щільно притискаємо «інструмент» (читай: звичайну магазинну губку, не використану до цього в будь-яких господарських цілях) до скла і повільно, але впевнено опускаємо її до самого низу скла, не розтискаючи.

hubka-spongi-2288-300x300

Під вашим тиском на склі утворюється чистий простір. Тепер сполосніть губку в чистій воді і приступайте до нової забрудненої ділянки. Маленькими кроками ви очистите весь акваріум, і навіть якщо витратите більше часу, працюючи акуратно і повільно, але зате з більшою ймовірністю вам не доведеться знову приступати до цієї невеселої процедури.

Хімія в допомогу

Сучасні технології в загальному-то розв’язують нам руки у багатьох справах і починаннях. У тому числі і в акваріумістиці. Заходить чоловік в магазин з акваріумними приладдям – і очі розбігаються. А головне – здається, ніби все тепер можна оптимізувати за допомогою сучасних хімічних препаратів. Ну, наприклад, почистити скло акваріума з допомогою сучасної хімії та фармації.

Так, в магазинах і на порталах продають спеціальні препарати, але з ними краще не переборщувати – подумайте про рибок і про їх здоров’я.

З іншого боку, звичайну губку може у справі чищення акваріумного скла замінити спеціальний скребок для таких справ. Їх теж можна купити в магазинах, де продають акваріуми і акваріумну хімію. Є два види: односторонні скребки і двосторонні, магнітні.


2 Коментарі

Опублікувати коментар