Виготовлення акваріумних кришок. На що звернути увагу?

Виготовлення акваріумних кришок. На що звернути увагу?

Послугу «виготовлення акваріумних кришок» замовляють, зазвичай, у декількох випадках:

 • З метою модернізації старого акваріума;
 • Після виходу з ладу старої кришки, коли варіант з ремонтом не є можливим;
 • Коли акваріум виготовлено власноруч або на замовлення в когось зі знайомих, хто не займається кришками.

Іноді потенційний клієнт наперед добре визначився, яку саме кришку він  бажає отримати, що в ній повинно бути, а чого не повинно; частіше просто хочуть «гарно» і «щоб підходило».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Що краще: купити чи замовити?

Тож, давайте проаналізуємо всі «плюси» та «мінуси» двох різних підходів до забезпечення акваріума кришкою: купівлю готової кришки та виготовлення її на замовлення.

pages-gC1TaQAIQl-1522

Купити готову кришку:

 1. Швидко та легко: якщо ви маєте акваріум стандартних розмірів та форми, при цьому не володієте чітким уявленням про зовнішній вигляд та комплектацію майбутньої кришки, ладні погодитися на будь-який варіант, крім відверто зіпсованої;
 2. Не потрібно втручатися в процес виготовлення та витрачати час на очікування: у магазині вам не пропонуватимуть подивитися на креслення, замислитися над кольором, визначитися з потужністю та спектром освітлення – все це ви просто прочитаєте у картці товару, якщо схочете;

Але є й певні плюси у виготовленні кришки на замовлення:

 1. Акваріум – це частина інтер’єру приміщення, і він має гармонійно вписуватися в нього: знаходитися в межах загальної гами кольорів, бути оформленим у відповідному стилі, що, звичайно, стосується і кришки. Тож, якщо ви стурбовані питанням дизайну, кришку доведеться замовити. В нашій майстерні у вас буде можливість висловити всі відповідні побажання.
 2. Часто акваріумні кришки, що продаються готовими, мають певний недолік: вони дуже низенькі. Таким чином освітлення та інша техніка, що зазвичай монтується у кришку, виявляється розташованою над самою водою, що є небажаним. Взагалі, це навіть небезпечно, адже обладнання працює під напругою;
 3. У купованих кришок часто відсутнє віконечко для годування, а на замовлення їх можна зробити навіть кілька.

Отже, якщо ви вирішили не просто отримати кришку «придатну до використання», а забезпечити собі максимальний комфорт, безпеку та естетичне задоволення, давайте поговоримо про деталі.

З чого виготовляється кришка?

Вибір готових кришок дуже великий. І час від часу з’являються нові пропозиції. На практиці акваріумісти нечасто мають бажання постійно стежити за ринковими тенденціями – вони радше воліють милуватися своїм акваріумом. Тож, коли виникає  раптова потреба купити нову кришку, впадають у розпач від того, скільки нового з’явилося у продажу с того часу, коли вони купували акваріум.

У нашому каталозі ви знайдете багато моделей кришок з різних матеріалів: ДСП, ПВХ, пластик, метал. Можна обрати щось на свій смак. Частіше за все сучасні замовники бажають мати пластикову кришку. Ми виготовляємо такі кришки з високоякісного пластику, що не є токсичним, використовуючи сучасні технології, дотримуючись ескізів замовника.

images (1)

Іноді потрібно, аби кришка гармоніювала з меблями. Тоді її виконують з ДСП, а за бажання – з дерева. Але дерево – матеріал не дешевий, і, порівняно з пластиком, обмежений у формі. При цьому кришки з суцільного дерева виглядають дійсно статусно. Частіше їх замовляють власники дуже великих акваріумів.

Як правильно облаштувати освітлення в акваріумі?

Світло дуже важливе для акваріумної біоситеми. Аби правильно облаштувати його, варто докласти зусиль.

По-перше, потрібно розрахувати потужність:

 1. при тусклому освітленні, що майже не досягає дна та окремих кутків, рослини ростуть погано, розмножуються водорості, вода цвіте, а рибки виглядають блідо;
 2. якщо потужність освітлення надто велика, рибки отримують стрес, не розмножуються; дивно, але й рослини не у захваті від надлишкового освітлення: вони зупиняються у рості, дрібнішають.

images

В акваріумі можливо використовувати чотири види освітлення:

 1. природне: придатне для акваріума у невеликій кількості, не завжди взагалі корисне; володіючи великою біологічною потужністю, сонячне проміння краще не допускати до акваріума, крім деяких випадків, коли мова йдеться про культивування особливих видів тропічних рослин; якщо такої потреби немає, краще не піддавати акваріум сонячному промінню: у ньому можуть з’явитися водорості та неочікувані бактерії;
 2. штучне освітлення згори: основна частина освітлення в акваріумі; в більшості ємностей – єдиний засіб освітлення;
 3. бокове освітлення: застосовується у акваріумах з великою кількістю рослин, що затінюють одне одного, при тому, що глибина акваріума не дозволяє сподіватися на достатнє проникнення світла згори;
 4. нічна підсвітка: іноді застосовується для краси. Тоді милуватися акваріумом можна буде і вночі.

Перш, ніж обрати кришку, потрібно точно визначитися, якого освітлення ви бажаєте для власного акваріума. Потужність рекомендується розраховувати виходячи з 0,5 Вт на літр води. Але це так само приблизно, як 3 літри на 1 см рибки. Потужність освітлення потрібно коригувати виходячи з відомостей про сам акваріум, його флору та фауну.

Спеціалісти нашої майстерні радо допоможуть вам визначитися з важливим питанням потужності освітлення в акваріумі. Якщо ви замовите в нас кришку або акваріум з кришкою, ми разом вирахуємо, скільки Вт потрібно для ваших літрів, беручі до уваги усі нюанси.

По-друге, визначитися з видом ламп

Сьогодні для освітлення акваріума використовують кілька видів ламп:

 1. лампи накалювання: варіант значно застарілий; вони надто сильно втручаються в клімат акваріума, нагріваючи поверхневий шар води, в якому, до речі, працює індикатор обігрівача: виходить, що вода тепла тільки зверху, бо терморегулятор, досягнувши за своїми вимірами потрібної температури, припинив нагрівання; але часто вони застосовуються в тераріумах, і чудово там себе виправдовують;
 2. люменісцентні лампи: найбільш часто зустрічаються в сучасних акваріумах; останні розробки у галузі освітлення акваріумів люменісцентними лампами – аква-лампи: вони дають спектр випромінювання, що сприяє росту рослин та подобається рибкам. У продажу вони присутні у широкому асортименті, розрізняються за потужністю, довжиною, формою, діаметром та іншими показниками. Таким чином ви можете отримати кришку, облаштовану точно під потреби вашого акваріума. Але аква-лампи досить дорого коштують;
 3. останнім часом популярності набуває світлодіодне освітлення акваріумів. Воно також коштує недешево, але має великий робочий ресурс, чим компенсує свою ціну; світлодіоди мають ще декілька важливих переваг, у тому числі економічність і можливість програмного керування.

Сьогодні ми все частіше пропонуємо замовникам саме світлодіодне освітлення.

Ресурс акваріумної кришки

Акваріумна кришка є прилад, отже, купуючи її, потрібно цікавитися терміном гарантійної експлуатації. Отже:

 • шаблонні пластикові кришки – до 5 років; далі вона починає деформуватися, в ній заводиться пліснява; аби цього уникнути, ми оснащуємо свої кришки внутрішнім захисним склом, що унеможливлює потрапляння вологи на обладнання. Особливо актуальним внутрішнє скло є для акваріумів з жорсткою водою: цихлідників, псевдоморя тощо, бо жорстка вода є агресивним середовищем для пластикової конструкції. Якщо цього не зробити, волога поступово зіпсує кришку, і вам знову доведеться її купувати. Наші майстри з ремонту іноді бачать такі кришки: в них може накопичуватися до 100 мл конденсату! То як вони можуть працювати тривалий час за таких екстремальних умов?
 • Дещо довше слугуватимуть кришки з ДСП – до 8-10 років;
 • Рекордсменами є кришки з натуральної деревини.

aquael_brillux1

Обираючи кришку, ми радимо вам не зупинятися на питанні заощадження надто вперто: краще придбати якісну річ, і вже більше не обтяжувати себе цією проблемою. Наші майстри завжди готові вас проконсультувати з усіх питань замовлення кришок.


8 Коментарі

 1. Мне сделали крышку с ПВХ, Месяца через 2 ее начало крутить. Через 1.5 года она разлетелась. Хотела здесь заказать крышку, смотрела на офисе. Все класно, сделано супер. Но дорого. Дешевле у них заказать аквариум с крышкой, чем делать отдельно крышку.
  Спасибо ребятам – купила у них со скидкой аквариум с крышкой в не стандартном их размере. Сотрудничеством довольна. Аквариум стоит 2 месяца.

  Відповісти
  • Лучше купите заводскую. Я 2 раза заказывала у мастеров. Ничего толкового не получала в результате.

   Відповісти
 2. купил себе дешевую из ПВХ. Теперь только мучаюсь. Она форму не держит совсем, и ребенок ручкой поцарапал до неприличия. Здесь дорого правда. Может позже созрею.

  Відповісти
 3. У меня из ПВХ долго стояла. Неудобная правда. Но, прослужила 5 лет. Сейчас нужно подрихтовать ее.

  Відповісти
 4. Заказывал здесь крышку в 2008 году. Наверное один з первых заказчиков, когда были на Сырце. В 2017 развалилась и перегорели балласты. Все сам отремонтировал. Продукцией доволен, хотя и тогда они дороже были за других.

  Відповісти
 5. Мне ПВХ так же не нравится как материал для аквариумных крышек.

  Відповісти
 6. Что за цены? Куда не позвоню, крышка на мой аквариум 20 литров от 50 баксов и выше.

  Відповісти
 7. Я сам себе сделал. конечно же не так, как мастера. Но зато дешево.

  Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 1 = 1